Reklama

Reklama

Ciąg dalszy dofinansowań dla gmin z powiatu kutnowskiego. Kto tym razem otrzyma dotacje?

Opublikowano: pon, 19 lip 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Województwo Łódzkie przyznaje dotacje dla gmin w ramach programu „Sołectwo na plus”. Jego beneficjentem została tym razem gmina Krośniewice z powiatu kutnowskiego. Jakich inwestycji możemy się spodziewać?

Reklama

Burmistrz Krośniewic poinformowała, że Sejmik Województwa Łódzkiego udzielił gminie Krośniewice pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu województwa łódzkiego na rok 2021. Wsparcie w ramach programu „Sołectwo na plus” wyniesie 40 tys. zł i posłuży do realizacji małych projektów lokalnych w sołectwach. 

Kwotę po 10 000 zł otrzymają cztery sołectwa w gminie Krośniewice: 

- Sołectwo Szubsk Duży – na zadanie „Odświeżenie ścian sali głównej w świetlicy wiejskiej, utwardzenie terenu od strony podwórza z przeznaczeniem na utworzenie tarasu, wymiana drzwi wejściowych oraz wyposażenie świetlicy w nowe stoły”

- Sołectwo Wymysłów – na zadanie „Wydzielenie przedsionka w celu zmniejszenia strat ciepła(zakup szklanych drzwi dwuskrzydłowych), odświeżenie ścian”

- Sołectwo Nowe – na zadanie „Zakup stołu bilardowego z wymiennymi nakładkami do tenisa stołowego oraz gry cymbergaj + dodatkowe wyposażenie” 

- Sołectwo Luboradz – na zadanie „Zakup lamp solarnych w celu poprawy bezpieczeństwa”

- Cieszymy się, że sołectwa z Gminy Krośniewice ponownie zostały docenione i uwzględnione w podziale środków finansowych. Warto wspomnieć, że w roku ubiegłym dotację otrzymały sołectwa Bielice, Kopy oraz Wychny – informuje gmina Krośniewice na Facebooku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE