Reklama

Co czwarty maturzysta w Polsce nie zdał egzaminu dojrzałości. W powiecie kutnowskim jeszcze gorzej...

Opublikowano:
Autor:

Co czwarty maturzysta w Polsce nie zdał egzaminu dojrzałości. W powiecie kutnowskim jeszcze gorzej... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Maturzyści poznali wczoraj wyniki czerwcowego maratonu egzaminacyjnego. W Polsce maturę zdało 74 proc. absolwentów. Ponad 17 proc. nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu i ma szansę przystąpić we wrześniu do poprawki. A jak wypadli zdający z powiatu kutnowskiego?

W kraju znacznie lepiej poszło absolwentom liceów - zdało ponad 81 proc., z grona absolwentów techników ta sztuka udała się grupie ponad 62 proc. Aby zdać maturę, trzeba było uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Egzamin poprawkowy zaplanowano 8 września br. Niestety, 8,8 proc. osób, które matury nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu, może poprawić się dopiero w 2021 r.

W czerwcu br. do egzaminu maturalnego przystąpiło w Polsce ok. 260 tys. osób, w tym ponad 16 tysięcy w województwie łódzkim. Obowiązkowy był egzamin pisemnego z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym (język polski, matematyka i język obcy nowożytny - np. angielski, niemiecki, francuski). Obowiązkowy był także sprawdzian pisemny z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a także ustny z polskiego i języka obcego nowożytnego. Chętni mogli zadać jeszcze do pięciu egzaminów na poziomie rozszerzonym.

W województwie łódzkim maturę zdało 72,5 proc. abiturientów. Jednego egzaminu nie zdało 17,7 proc. i mogą przystąpić do poprawki już za kilka tygodni, z kolei 9,8 proc. osób, które mają dwa lub więcej niezaliczonych sprawdzianów, może poprawiać maturę dopiero w przyszłym roku.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki procentowe zdobyte przez uczniów w poszczególnych powiatach. W powiecie kutnowskim maturę zdało 389 z 566 osób, co daje wynik 69 proc.

Średni wynik podczas egzaminu z j. polskiego podstawowego wyniósł 52,64 proc. (51 proc. średnia wojewódzka), rozszerzonego - 46,67 proc (55 w woj.). Średni wynik egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym to 48,79 proc. (52 w województwie), na poziomie rozszerzonym - 24,40 proc. (34 w województwie). Język angielski wypadł najlepiej - 63,85 proc. to wynik poziomu podstawowego (70 to średnia wojewódzka), na poziomie rozszerzonym wyniósł on 52,89 proc. (54 w województwie).

Pełne, oficjalne wyniki matury 2020 poznamy 30 września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE