Reklama

Co dalej z likwidowaną przychodnią? Interwencje nowych radnych

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z likwidowaną przychodnią? Interwencje nowych radnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Kutna, jak i gminy Kutno, którzy dotychczas korzystali z leczenia w przychodni przy ul. Krośniewickiej czują się zaniepokojeni likwidacją placówki. W ich imieniu do prezydenta miasta Kutna wystąpiła jedna z radnych.

O problemie pisaliśmy w artykule Zamykają przychodnię w Kutnie. "Zły stan sanitarno-higieniczny". Przychodnia przy ul. Krośniewickiej została zamknięta wraz z końcem listopada. NZOZ Profilaktyka Medyczna w połowie października sama wystąpiła z prośbą o rozwiązanie umowy do wojewódzkiego NFZ, na co łódzki oddział wyraził zgodę.

- 25 października do ŁOW NFZ wpłynęło pismo o rozwiązanie umowy w części dotyczącej filii na ul. Krośniewickiej 41, w związku z decyzją Sanepidu o złym stanie budynku przychodni. Rozwiązanie nastąpi za porozumieniem stron z dniem 30 listopada - poinformowała nas Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ.

Dzień przed oficjalnym zamknięciem placówki radna miejska Ewa Rzymkowska wystosowała interpelację do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, w której zwraca uwagę na fakt, że likwidacja przychodni stanowi ogromny problem dla wielu mieszkańców.

- Z doniesień prasowych, jak również z informacji pisemnej zamieszczonej na ww. budynku wynika, iż przychodnia zaprzestała świadczenia usług medycznych. Z usług przychodni korzystali mieszkańcy dwóch gmin, w tym mieszkańcy Miasta Kutno (Osiedle Azory, ul. Zielna, ul. Krośniewicka, okolice ul. Łęczyckiej, etc.) - czytamy w interpelacji, w której radna proponuje, aby przyjrzeć się sprawie i spróbować znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu uda się przywrócić pełnienie usług medycznych w tym budynku. - W odniesieniu do przedstawionego wyżej stanu faktycznego należałoby rozważyć dokonanie analizy problemu oraz podjęcie rozmów z władzami Gminy Kutno (w zasobach której znajduje się ww. budynek) celem ustalenia wspólnego stanowiska w przedmiotowej sprawie oraz podjęcia czynności zmierzających do stworzenia odpowiednich warunków dla świadczenia usług medycznych w tymże budynku (np. remont) - pisze dalej radna.

Jak do problemu ustosunkuje się prezydent? Czy uda się jeszcze coś zrobić w tej sprawie? O odpowiedzi poinformujemy, tymczasem o likwidację zapytaliśmy wójt gminy Kutno Justynę Jasińską, ponieważ problem poruszony został również podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kutno rzez radną Annę Strynkiewicz.

- Gmina jest właścicielem tego budynku, jego najemca zrezygnował z dalszego wynajmu z uwagi za zły stan budynku. Potrzebujemy czasu, aby przeanalizować, jakie są nasze możliwości - odpowiedziała wójt Justyna Jasińska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE