Reklama

Co dalej ze skateparkiem?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej ze skateparkiem?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne projekty z budżetu obywatelskiego są sukcesywnie realizowane, a o budowie skateparku już od jakiegoś czasu cisza. Okazuje się jednak, że jego budowa jest coraz bliższa realizacji.

Kutnowska młodzież od blisko 10 lat walczyła o utworzenie na terenie miasta skateparku, czyli specjalnego miejsca, który można nazwać torem przeszkód dla dzieci i młodzieży.

Na skateparku można zacząć przygodę lub szkolić swoje umiejętności na: bmx'e, deskorolce, rolkach, hulajnogach wyczynowych.

Projekt złożony do KBO początkowo przewidywał utworzenie skateparku nad Ochnią, a dokładniej przy skrzyżowaniu ul. 1 Maja i Słowackiego.

Ta lokalizacja jednak nie podobała się mieszkańcom pobliskich domów, którzy złożyli nawet w tej sprawie pismo do prezydenta - pisaliśmy o tym w artykule pt. "Mieszkańcy przeciwko budowie skateparku. Napisali petycję".

Po analizie podjęto decyzję tym, że realizacja tego zadania, za zgodą projektodawcy, będzie miała miejsce na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 w sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego ORLIK w roku przyszłym. Dlaczego? Zapytaliśmy o to w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Kutna.

- Po wykonaniu szczegółowej analizy kosztorysu inwestorskiego okazało się, że w ramach przewidywanej kwoty 100 000 zł w roku bieżącym byłoby możliwe jedynie wykonanie podłoża bez żadnych elementów. W związku z powyższym środki na to zadanie zostaną zwiększone w ramach przyszłorocznego budżetu i zadanie to zostanie zrealizowane w całości w 2019 roku - informuje Biuro Prasowe.

Wygląda więc na to, że co się odwlecze, to nie uciecze, a skatepark będzie wykonany porządnie. O terminie rozpoczęcia prac poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE