Reklama

Co nowego w sprawie wiaduktu na Józefowie?

Opublikowano:
Autor:

Co nowego w sprawie wiaduktu na Józefowie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, Miasto Kutno prowadzi rozmowy z Polskimi Liniami Kolejowymi w sprawie przebudowy wiaduktu zlokalizowanego przy ul. Józefów. Jakie są ich wyniki?

O tym poinformował mieszkańców na stronie Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe jej autor. Wiemy już, że wspomniany wiadukt ma zostać całkowicie przebudowany, droga znajdująca się pod nim posiadać ma jezdnię pozwalającą na jazdę w obu kierunkach jak i chodnik. Ma ona zostać także przesunięta, co umożliwi samochodom przejazd po skosie zamiast po dość ostrym łuku, jaki jest teraz.

- Skrajnia wysokościowa wiaduktu będzie trochę większa niż dotychczas, żeby umożliwić pod wiaduktem ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Nadal jednak nie będzie to pełna skrajnia o wysokości 4,5 m, ale to akurat dobrze, bo uniemożliwi to wjazd do centrum dużym ciężarówkom - czytamy w poście.

Jego autor, Łukasz Gajewski dodaje, że w ramach ostatnich rozmów z Urzędem Miasta podpowiedział władzom, aby przy opiniowaniu projektu przebudowy uwzględnić wyznaczenie drogi rowerowej. Miałaby ona biec wzdłuż południowej strony ul. Józefów.

- Myślę, że w przyszłości (pewnie dość odległej) powstanie droga dla rowerów w ciągu ulic Józefów i Warszawskie Przedmieście, dlatego wiadukt powinien być już do niej przystosowany - dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE