Reklama

Co się dzieje w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim?

Opublikowano:
Autor:

Co się dzieje w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszył proces tworzenia Budżetu Obywatelskiego w Kutnie. Od kwietnia pracował Zespół złożony z przedstawicieli wnioskodawców z ubiegłego roku, przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych i urzędników. Korzystając z przygotowanego przez Pracownię badawczą Cocreation Raportu ewaluacyjnego dotyczącego ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, Zespół wypracował propozycje zmian zasad i trybu KBO. Poddano je konsultacjom społecznym podczas miniseminarium dla mieszkańców, które odbyło się 24 czerwca 2015 w Kutnowski Domu Kultury. Seminarium było też okazją do bliższego zapoznania się z ideą, zasadami i historią budżetu partycypacyjnego.Raport z konsultacji, projekt regulaminu oraz fotorelację ze spotkań znajdą Państwo na stronie: budzetobywatelski.kutno.pl.

Na bieżąco informujemy Was o Budżecie Obywatelskim, zasadach realizacji inicjatywy oraz możliwościach włączenia się mieszkańców. Jesteśmy w TV Kutno, na stronach internetowych, na FB i w gazetach lokalnych (wkrótce również w kinie). Spotykamy się na ulicach i podczas imprez kutnowskich. Marzy nam się aktywna, zaangażowana społeczność Miasta Kutna, która mądrze, w najlepszy dla siebie sposób, zadecyduje o wydatkach z budżetu Miasta.

W czerwcu rozpoczęły się spotkania z mieszkańcami. Czterech animatorów co dwa tygodnie, w środy spotyka się z kutnianami. Celem spotkań jest rozpoczęcie dyskusji nad tym, co jest ważne dla mieszkańców Kutna, a także, jakie potrzeby w pierwszej kolejności mogą być zaspokojone ze środków w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas dotychczasowych spotkań pojawiły się już pierwsze pomysły, m.in. przystanek na Sklęczkach, rewitalizacja Parku Wiosny Ludów, oświetlenie ulicy Rychtelskiej, świetlica środowiskowa dla dzieci.

Jakie jeszcze pomysły pojawią się na kolejnych spotkaniach? Jesteśmy otwarci na dyskusję oraz pomoc w tworzeniu pomysłów i projektów.

Serdecznie zapraszamy na spotkania 22 lipca, o godzinie 16 w szkołach podstawowych nr 1, nr 4, nr 6 i nr 9.

Więcej informacji na stronie www.budzetobywatelski.kutno.pl, oraz Fanpage: Kutnowski Budżet Obywatelski.

Projekt dofinansowany ze środków EOG w ramach Programu Obywatele dla Demokracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE