Reklama

Co z budową pomnika? "Z żalem stwierdzam brak powodzenia..."

Opublikowano:
Autor:

Co z budową pomnika? "Z żalem stwierdzam brak powodzenia..." - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z takim pytaniem do władz miasta zwrócił się radny Rafał Jóźwiak. Jakie są zatem (i czy w ogóle) są plany co do budowy pomnika poświęconemu pamięci 37 pułkowi piechoty?

Przypomnijmy, że w zeszłym roku decyzją Rady Miasta Kutno zaniechano budowy pomnika upamiętniającego wspomniany pułk. Miał on zostać zlokalizowany w parku nad Ochnią.

- Prezydent twierdził wówczas, że budowa pomnika jest jedynie odłożona w czasie. W 2018 roku, w trakcie prac nad budżetem na 2019 rok, do uchwały Rady Miasta Kutno wpisano rozpoczęcie prac koncepcyjnych związanych z budową tego pomnika. W toku dyskusji ustalono, iż pomnik mógłby być odsłonięty w 2020 r., a więc w 100-lecie bohaterskiej kampanii 37 pp w czasie wojny polsko-bolszewickiej - pisze radny w swojej interpelacji.

Jak dodaje R. Jóźwiak, w związku z powyższym uzasadnione jest zapoznanie radnych z postępami prac w tej doniosłej sprawie. Odpowiedzi w tym temacie udzielił radnemu prezydent Zbigniew Burzyński.

- Osobiście wspierałem społeczną inicjatywę budowy pomnika kutnowskiego pułku, z żalem stwierdzam brak powodzenia tego przedsięwzięcia. Uważam, że tylko samorząd miasta jest obecnie w stanie wznieść taki pomnik. Dlatego do końca 2019 roku przedstawię właściwej komisji rady miasta propozycje dotyczące wzniesienia pomnika pamięci 37 pułku piechoty wraz z kilkoma lokalizacjami. Wierzę, że rok 2020, zamykający stulecie bohaterskich czynów pułkowych, będzie doskonałą okazją do wzniesienia pomnika - wyjaśnia prezydent.

Dodał jeszcze, że zachęca zarówno radnego jak i pozostałych radnych z klubu PiS do poparcia tej inicjatywy.

Fot. Pomnik 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Klonowcu Starym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE