Reklama

Co z drugą salą kinową w KDK? Łódź nie przyznała dofinansowania

Opublikowano:
Autor:

Co z drugą salą kinową w KDK? Łódź nie przyznała dofinansowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Urzędzie Miasta odbyła się dziś konferencja prezydentów, podczas której poruszono temat inwestycji - tych zrealizowanych i zaplanowanych na ten rok, wśród których znalazła się m.in. budowa drugiej sali kinowo-teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury.

Jak podkreślał prezydent, potrzeba utworzenia drugiej sali jest ogromna. Niestety póki co realizację tego projektu trzeba odłożyć na później, bowiem Urząd Marszałkowski nie przyznał dofinansowania. Miasto Kutno wnioskowało o ponad 1,1 mln zł, zaś ogólną wartość inwestycji oszacowano na ponad 1,7 mln zł.

Władze nie składają jednak broni i projekt będzie składany ponownie. Utworzenie drugiej sali jest tym bardziej priorytetowe, że plany dotyczące budowy 4-salowego kina ma MMG Center, a ceny kina Kutnowskiego Domu Kultury są konkurencyjne w porównaniu do „sieciówek”.

Ponadto - jak dodał prezydent Burzyński - Kutnowski Dom Kultury rocznie ma około 700 tys. zł przychodów z tytułu prowadzenia kina.

Na nową salę kinową miałaby być zaadaptowana aktualna stara sala baletowa. Jest ona odpowiednio duża i wysoka, spełnia wymogi techniczne i przepisy BHP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE