Reklama

Co z drugą salą w KDK? Miasto nie dostało dofinansowania

Opublikowano:
Autor:

Co z drugą salą w KDK? Miasto nie dostało dofinansowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starania naszego miasta o dofinansowanie na utworzenie nowej sali kinowo-teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury zakończyły się niepowodzeniem. Czy to oznacza, że szanse na zrealizowanie tej inwestycji spadły do zera?

Projekt nosi nazwę „Rozwój infrastruktury kultury poprzez utworzenie kameralnej, wielofunkcyjnej sali kinowo - teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury”. Miasto Kutno wnioskowało o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na kwotę ponad 1,1 mln zł. Ogólną wartość inwestycji oszacowano na ponad 1,7 mln zł.

Do sprawy odnosi się radny, Rafał Jóźwiak.

- Funkcjonowanie kutnowskiego kina od lat budzi niezadowolenie mieszkańców – przede wszystkim chodzi o tempo pojawiania się nowych filmów w stosunku do multipleksów w innych miastach, a także ubogi repertuar - zauważa radny rady miasta.

Dodaje, że z tego powodu wielu kutnian wybiera się do kin w okolicznych miastach – Łęczycy czy we Włocławku.

- W związku z fiaskiem starań o dotację, zwrócę się z pytaniem w formie interpelacji, co prezydent zamierza zrobić w tej sprawie. Co z dalszym rozwojem kina? Dlaczego kolejny w tej kadencji ważny wniosek o fundusze zewnętrzne został odrzucony? - pyta Rafał Jóźwiak.

Również my zapytaliśmy magistrat, czy w związku z niepowodzeniem w staraniach o dofinansowanie inwestycji, temat utworzenia drugiej sali w KDK pozostanie tylko marzeniem mieszkańców i władz Kutna. O odpowiedzi poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE