Reklama

Co z parkingiem przy dworcu? Trwają rozmowy...

Opublikowano:
Autor:

Co z parkingiem przy dworcu? Trwają rozmowy... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coś się ruszyło, czy sprawa stanęła w miejscu? W sierpniu informowaliśmy, że w okolicach kutnowskiego dworca PKP może powstać parking typu Park&Ride. Władze Kutna są już po wstępnych rozmowach na ten temat z przedstawicielami PKP. Co udało się ustalić?

Między innymi o to pytał niedawno Rafał Jóźwiak. Radny jest inicjatorem całego przedsięwzięcia. W sierpniu ubiegłego roku przygotował petycję do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, pod którą podpisało się 185 osób. Wówczas radny został poinformowany, że PKP złożyło deklarację podjęcia wszelkich starań, aby wspólnie z przedstawicielami samorządu, wypracować koncepcję, pozwalającą podróżnym na optymalne wykorzystanie przydworcowych miejsc postojowych.

- Nawiązując do mojej inicjatywy budowy parkingu typu Park&Ride, który był przedmiotem mojej interpelacji zapytuję, czy nastąpiła w tej sprawie współpraca z PKP S.A. lub którąkolwiek jej spółką i ewentualnie na jakim etapie się znajduje? - pytał w grudniu Rafał Jóźwiak.

Z informacji przekazanej przez prezydenta Kutna, Zbigniewa Burzyńskiego wynika, że pod koniec października odbyły się rozmowy między władzami naszego miasta a przedstawicielami PKP. Prezydent, odpowiadając na zapytanie Jóźwiaka, przekazał kopię notatki służbowej sporządzonej po spotkaniu.

W rozmowach uczestniczyli m.in. Zbigniew Burzyński wraz ze swoim zastępcą, Jackiem Boczkają, Paweł Kośnik - dyrektor PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, oraz jego zastępca Anna Dąbrowska.

Z notatki dowiadujemy się, że PKP S.A. OGN Warszawa rozważy możliwości faktyczne i prawne ewentualnego przekazania Miastu Kutno budynku zlokalizowanego przy ul. 3-Maja 1 wraz z działką przyległą. Warunkiem jest uzyskanie pozytywnych uzgodnień z PKP PLK oraz uzyskanie zgód korporacyjnych, które są wymagane procedurami wewnętrznymi spółki PKP.

- Z uwagi na deklarację przedstawicieli Miasta Kutno w sprawie możliwości zorganizowania docelowego parkingu w systemie Park&Ride w pobliżu budynku dworca PKP w Kutnie, przedstawiciele OGN Warszawa poinformowali o konieczności podjęcia rozmów ze spółkami kolejowymi w celu uzyskania szczegółowych informacji o dalszym przebiegu prowadzonych prac remontowych oraz planowanej lokalizacji obiektów komercyjnych na stacji Kutno – czytamy w notatce służbowej.

Oprócz tego Paweł Kośnik poinformował o przygotowaniu kolejnych nieruchomości mieszkaniowych do przekazania na rzecz Miasta Kutno. Podziękował także kutnowskim władzom za zaangażowanie w zakresie przejmowania tego typu nieruchomości.

- Przedstawiciele Miasta zadeklarowali chęć przejęcia mieszkań i dalszą współpracę z PKP S.A – czytamy w notatce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE