Reklama

Co z pociągami do Warszawy? Odpowiedź ministerstwa zdenerwuje pasażerów

Opublikowano:
Autor:

Co z pociągami do Warszawy? Odpowiedź ministerstwa zdenerwuje pasażerów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miesiąc temu W TYM MIEJSCU informowaliśmy o interpelacji posłanki partii Razem, Pauliny Matysiak. Chodziło o połączenia kolejowe na trasie Kutno-Warszawa i Warszawa-Kutno.

Kutnowska parlamentarzystka w imieniu pasażerów wnioskowała o zwiększenie ilości pociągów kursujących z Kutna do Warszawy i ze stolicy do naszego miasta.

Przedwczoraj na interpelację P. Matysiak odpowiedział Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Niestety dla pasażerów, jak poinformowała nas P. Matysiak:

- Nie będzie dodatkowych połączeń ani zmian w siatce połączeń w przyszłym rozkładzie jazdy na odcinku Kutno-Warszawa. Tym samym nadal utrudniony będzie dojazd na godzinę 8 rano do Warszawy i powrót z Warszawy do Kutna po godzinie 15

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację kutnowskiej posłanki, w godzinach porannych dojazd ze stacji Kutno do stacji Warszawa Centralna zapewnia pociąg TLK „Uznam”. Odjazd ww. pociągu ze stacji Kutno zaplanowany został na godzinę 04:27 z przyjazdem do Warszawy Centralnej o godzinie 06:08.

- Następny pociąg z Kutna do Warszawy uruchamiany jest przez przewoźnika regionalnego, który umożliwia przyjazd do stacji Warszawa Centralna o godzinie 07:33. Ponadto informuję,że w rocznym rozkładzie jazdy kursowanie pociągu TLK „Uznam” zaplanowane byłoz przyjazdem do Warszawy około godziny 06:30. Podkreślić przy tym należy, że szczegółowe godziny przyjazdu pociągu ustala zarządca infrastruktury tj. „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.” po uwzględnieniu utrudnień związanych z pracami modernizacyjnymi na linii numer 3 na odcinku Kutno – Warszawa – wyjaśnia Andrzej Bittel.

Sekretarz Stanu dodał, że same prace nad rozkładem jazdy 2020/2021 są na etapie wstępnych uzgodnień i obecnie jest zbyt wcześnie, aby przekazać szczegóły nowej oferty przewozowej.

- Niemniej jednak uprzejmie informuję, że kursowanie pociągu TLK „Uznam” planowane jest w zbliżonych godzinach jak w obowiązującym rozkładzie jazdy 2019/2020. W kwestii relacji powrotnej, tj. z Warszawy do Kutna, uprzejmie informuję, że odstępy pomiędzy kolejnymi pociągami wynoszą około godziny. Zachowanie takiej częstotliwości kursowania pociągów zakładane jest także w rozkładzie jazdy edycji 2020/2021. Wydaje się to zasadne przy podróżach na dystansie ok. 130 km – kończy A. Bittel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE