Reklama

Co z przebudową wiaduktu na Józefowie? Minister odpowiada posłowi

Opublikowano:
Autor:

Co z przebudową wiaduktu na Józefowie? Minister odpowiada posłowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej dopytywał ministerstwo infrastruktury o przebudowę wiaduktów w ciągu ulic Józefów-Troczewskiego. Właśnie wpłynęła odpowiedź na interpelację posła. Kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac?

- Od kilku lat przygotowywane są prace związane z przebudową wiaduktu PKP u zbiegu ulic Warszawskie Przedmieście/Józefów w Kutnie. Wiadukt odgrywa bardzo ważną rolę dla mieszkańców Kutna i okolic – umożliwia m.in. bezkolizyjny dojazd do drogi krajowej numer 92, prowadzącej do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Kutno - napisał Dariusz Joński w swojej interpelacji.

Poseł pytał:

- Na jakim etapie jest obecnie przebudowa wiaduktu, kiedy ruszają pierwsze prace?
- Czy modernizacje wiaduktu kolejowego na Łąkoszynie i wiaduktu na Józefowie będą skoordynowane?
- Czy organizacja ruchu została przygotowana tak, aby umożliwić mieszkańcom Kutna i okolicznych miejscowości dojazd do pracy w
Podstrefie Kutno ŁSSE?

Co na to ministerstwo?

- Obecnie realizowane są prace budowlane w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew – Swarzędz”. Rozpoczęcie robót budowlanych w ramach ww. obiektów planowane jest w marcu 2020 r. Mając na uwadze konieczność utrzymania ruchu kolejowego prace będą podzielone na dwa etapy - wyjaśnia Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.

Jak czytamy, w pierwszej kolejności będzie wykonana część wiaduktów pod torem nr 2, a po ich zakończeniu ruch pociągów zostanie przeniesiony na tor nr 2 i obiekty zostaną dokończone pod torem nr 1. Planowany czas przebudowy połowy wiaduktu to około 5 miesięcy.

- Z uwagi na trwające obecnie zamknięcie toru nr 2 na szlaku Kutno – Stara Wieś prace na obu obiektach muszą odbywać się w tym samym okresie w torze nr 2, a następnie w torze nr 1. Odnośnie organizacji ruchu kołowego informuję, że wykonawca robót przygotowuje organizację w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne. Opracowana organizacja ruchu będzie również podlegać uzgodnieniom z Urzędem Miasta w Kutnie - informuje ministerstwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE