Reklama

Co z remontem drogi na Gołębiew? „Liczymy na finansowanie z Ministerstwa”

Opublikowano:
Autor:

Co z remontem drogi na Gołębiew? „Liczymy na finansowanie z Ministerstwa” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundusz Dróg Samorządowych - można rzec, że w nim nadzieja mieszkańców, którzy złożyli do władz powiatu, miasta i gminy petycję w sprawie gruntownej przebudowy drogi od ul. Skłodowskiej do Gołębiewa Nowego i Starego. Głos w tym temacie zabrał starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Przypomnijmy krótko, że mieszkańcy w swej petycji uwzględnili takie problemy jak brak chodnika powyżej skrzyżowania ul. Skłodowskiej w Północną, ubytki w jezdni, nieutwardzone pobocza, uszkodzone krawędzie jezdni i zbyt wąska jezdnia.

- Nie rozumiemy dlaczego nie zmodernizowano do końca ulicy Skłodowskiej oraz nie podjęto żadnych prac na terenie Gołębiewa. W czasie spotkań przedwyborczych wszyscy kandydaci obiecywali nam wykonanie ważnych dla nas inwestycji. W czasie kampanii wyborczej uzyskaliśmy informację, że gotowa jest dokumentacja na przebudowę niedokończonego odcinka ulicy Skłodowskiej. Zadajemy sobie pytanie, czy musi dojść do tragedii, by decydenci wreszcie zauważyli potrzebę wykonania pewnych praz poprawiających bezpieczeństwo? - piszą dalej autorzy petycji.

Więcej o temacie TUTAJ.

Do sprawy na Facebook'u odniósł się niedawno starosta Daniel Kowalik, który przyznał, że dokumentacja projektowa jest wykonana, a pieniądze na tę inwestycję chciałby pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Jako wieloletni pracownik wydziału drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie zdążyłem poznać problem mieszkańców korzystających z tej drogi. W celu rozwiązania tego wieloletniego problemu Zarząd Powiatu Kutnowskiego zwraca się z prośbą o finansowanie inwestycji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Mamy gotową dokumentację projektową, która umożliwi nam pozyskanie tych środków. Pozdrawiam - pisze starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE