Reklama

Co z wyborczymi obietnicami? „Musimy je spełnić!”

Opublikowano:
Autor:

Co z wyborczymi obietnicami? „Musimy je spełnić!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia „Złota Rączka” to program skierowany do seniorów, który już funkcjonuje w niektórych polskich miastach, a wkrótce ma zawitać również do nas. Jego zamysłem jest pomoc osobom starszym w drobnych naprawach. Radni Robert Feliniak i Łukasz Walczak ostatnio pisemnie zapytali władze Kutna o to, na jakim etapie znajdują się przygotowania do jego wdrożenia.

Radni w swoim pisemnym zapytaniu podkreślają, że w czerwcu br. spotkali się z dyrekcją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie. Wówczas dowiedzieli się, że prace nad koncepcją nadal trwają, a sam program ma wejść w życie na początku 2020 roku. Pytają o to, na jakim etapie znajdują się przygotowania do wprowadzenia „Złotej Rączki”.

- Zgłaszają się do nas seniorzy, którzy pytają, kiedy program zostanie wdrożony – zgodnie z naszymi wyborczymi obietnicami. Widać, że w społeczeństwie panuje przekonanie, że takie działania są potrzebne, dlatego nie ma tu miejsca na zwłokę – ten program musi ruszyć jak najszybciej. Zarówno mi jak i radnemu Feliniakowi bardzo zależy na tym, żeby seniorom w Kutnie żyło się dobrze, a sama „Złota Rączka” nie kosztowałaby nas grube miliony. Mowa tu raczej o kwotach w granicy 100 tys. zł – mówi nam radny Łukasz Walczak.

- Podobne programy już z powodzeniem funkcjonują w wielu samorządach w Polsce. To świetny element polityki senioralnej, bardzo pomocny zwłaszcza dla tych osób, które mieszkają same, nie mają zagwarantowanej opieki rodziny czy osób zaprzyjaźnionych, lub z różnych względów są niesamodzielne. Wspólnie z Łukaszem Walczakiem obraliśmy sobie za cel, żeby monitorować postępy we wdrażaniu tego programu, stąd nasze pisemne zapytanie. Z tego co nam wiadomo, wszystko ma ruszyć na początku przyszłego roku, ale czekamy na odpowiedź prezydenta – dodaje radny Robert Feliniak.

Temat programu „Złota Rączka” był poruszany w trakcie niedawnej konferencji prasowej prezydenta Kutna, Zbigniewa Burzyńskiego. Wówczas potwierdzono, że trwają przygotowania do jego wdrożenia.

W programie nie chodzi o to, żeby seniorom naprawiać zepsuty telewizor, mikrofalówkę albo toster. W miastach, w których Złota Rączka już funkcjonuje, realizowane są takie działania jak np. wymiana/naprawa kranów w kuchni i łazience, udrażnianie zatkanych odpływów, naprawa nieszczelnych rur, naprawa spłuczki, podłączenie pralki/zmywarki, montaż żyrandola, czy regulacja/uszczelnienie drzwi i okien. Można więc przypuszczać, że w Kutnie program obejmowałby pomoc w podobnym zakresie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE