Reklama

Reklama

Co z zawaloną kamienicą w centrum Kutna? Miasto wydało oświadczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogromne emocje budzi sprawa zawalonej kamienicy u zbiegu ulic: Papieża Jana Pawła II i Podrzecznej. Kutnowski magistrat podkreśla, że samorządowi niesłusznie przypisuje się zaniedbania, które miały doprowadzić do zawalenia się budynku.

Reklama

- Chcielibyśmy znacząco podkreślić, że kamienica, która uległa zawaleniu w nocy z 24 na 25 grudnia nie była własnością Miasta Kutna, a co za tym idzie, samorząd nie zarządzał nią i nie mógł odpowiadać za jej stan techniczny - wyjaśnia w komunikacie urząd.  

Magistrat informuje również, że budynek był wpisany do gminnej ewidencji zabytków przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Konserwator już ponad rok temu podkreślał, że zły stan techniczny obiektu jest wynikiem braku bieżących prac remontowo-konserwatorskich.

Po wydarzeniach z 25 grudnia Prezydent Kutna zwrócił się do właściciela o jak najszybsze uprzątniecie i odpowiednie oznakowanie terenu oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Włodarz jest także w kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za decyzję w sprawie rozbiórki budynku przy ulicy Podrzecznej 29.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło po godz. 3. w nocy z 24 na 25 grudnia. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Kutno. Obecni byli również funkcjonariusze policji. Strażacy przeszukali gruzowisko, teren został otaśmowany. Wszystko wskazuje na to, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy