Reklama

Co ze sprzątaniem w mieście? „Odbyliśmy rozmowy, kontroli będzie więcej”

Opublikowano:
Autor:

Co ze sprzątaniem w mieście? „Odbyliśmy rozmowy, kontroli będzie więcej” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku tygodnia informowaliśmy o fatalnym, zdaniem niektórych, utrzymaniu czystości na świeżo skoszonych miejskich trawnikach. Do sprawy odnosi się magistrat, który zapowiada częstsze kontrole, a co za tym idzie, poprawę sytuacji.

Na tę kwestię uwagę zwracał radny Robert Małachowski (KLIK). Na jego interpelację szczegółowo odpowiada Jacek Boczkaja.

- Koszenie miejskich terenów zielonych odbywa się okresowo, 3-4 razy w sezonie wegetacyjnym. Firma zatrudniona przez miasto i nadzorowana przez Biuro Zieleni Miejskiej ma obowiązek posprzątać po skoszeniu trawnika, tj: zebrać skoszoną trawę, chwasty i śmieci, oczyścić chodnik, opaskę i część przykrawężnikową jezdni – pisze zastępca prezydenta Kutna, Jacek Boczkaja.

Dodaje także, że w okresach między poszczególnymi koszeniami utrzymaniem czystości i porządku w pasach drogowych ulic gminnych zajmuje się Wydział Zarządzania Drogami Urzędu Miasta.

Pasy drogowe i tereny, nie będące w stałym utrzymaniu, a pozostające w zarządzie Prezydenta Miasto Kutno (kk. 140 km), są sprzątane okazjonalnie, głównie przez pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych.

Radny Robert Małachowski wnioskował o częstsze kontrole pracy wykonywanej przy koszeniu i sprzątaniu trawników. Jak odnosi się do tego magistrat?

- Kierownik Biura Zieleni Miejskiej tut. Urzędu przeprowadził rozmowę dyscyplinującą z kierownictwem konsorcjum firm: Active Energy i Extrem.51, które wykonują usługę koszenia miejskich terenów zielonych w wyniku wyboru oferty w trybie przetargu nieograniczonego – pisze J. Boczkaja.

Ta rozmowa miała na celu zwrócenie uwagi na rzetelne wykonywanie obowiązków w ramach zawartych umów.

- Częstotliwość kontroli ulegnie zwiększeniu, położony zostanie większy nacisk na egzekwowanie jakości sprzątania terenów zielonych po koszeniu. W wyniku tych działań standard wykonywanych usług powinien ulec poprawie – kończy zastępca prezydenta Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE