Reklama

Coraz bliżej do rewitalizacji placu Wolności? Wpłynęły dwie oferty, ale...

Opublikowano:
Autor:

Coraz bliżej do rewitalizacji placu Wolności? Wpłynęły dwie oferty, ale... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na rewitalizację Placu Wolności i Rynku Zduńskiego czeka wielu mieszkańców Kutna. Niedawno ogłoszono przetarg na realizację tejże inwestycji, a dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert. Czy uda się wyłonić wykonawcę?

Miasto Kutno na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć ponad 22,1 mln zł. brutto. W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty.

Pierwszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowalno-Produkcyjne „TRAKT” z Woźniakowa. Jej wartość opiewa na kwotę prawie 34,7 mln zł brutto. Okres rękojmi wynosi 72 miesiące. Termin wykonania zamówienia wynosi rok od dnia przekazania placu budowy.

Kolejną ofertę na kwotę ponad 31,6 mln zł. brutto złożyło konsorcjum firm MCC S.A. z Chodcza (lider) i Molewski Sp. z.o.o. Z Włocławka (partner). Okres rękojmi i termin realizacji jest ten sam, co w przypadku pierwszej z ofert.

Informacja o wyborze którejś z ofert lub o unieważnieniu postepowania powinna pojawić się za kilka dni. Jak widać, oferowane ceny znacznie przewyższają kwotę, którą zamierza na ten cel przeznaczyć miasto. O problemach z przetargami pisaliśmy kilkukrotnie, chociażby TUTAJ i TUTAJ.

Przypomnijmy, czego dotyczyć mają prace na placu Wolności i Rynku Zduńskim w ramach „Rewitalizacji najstarszej historycznej części Kutna”.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking. Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE