Reklama

Reklama

Coraz bliżej Święta! Czeka nas wyjątkowa Wigilia Miejska [TERMINARZ]

Opublikowano: pon, 4 gru 2017 12:00
Autor:

Coraz bliżej Święta! Czeka nas wyjątkowa Wigilia Miejska [TERMINARZ] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święta tuż tuż. Kilka dni przed kalendarzowymi świętami Bożego Narodzenia już tradycyjnie na ulicach Kutna odbywa się Wigilia Miejska przed Ratuszem. Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?

Reklama

Wigilijne świętowanie rozpocznie się w piątek 15 grudnia. Przez 3 dni na placu Piłsudskiego odbywać się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić świąteczne smakołyki, ozdoby, a także choinki.

16 i 17 grudnia w godzinach od 10:00 do 20:00 będziemy mogli podziwiać Szopkę Bożonarodzeniową z rzeźbami kutnowskich artystów i żywymi zwierzętami.

W sobotę od 10:00 do 14:00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbędzie się Kiermasz Rękodzieła Artystycznego oraz warsztaty tworzenia tradycyjnych łowickich ozdób choinkowych i kart bożonarodzeniowych.

Również w sobotę, ale po południu, bo w godzinach od 15:00 do 18:00 odbędzie się akcja pod hasłem "MDK czyta dzieciom". W programie czytanie najpiękniejszych bajek dla dzieci, kolędowanie w wykonaniu sekcji wokalnej MDK, spotkanie z Mikołajem, inwazja bajkowych postaci, a także zabawy i konkursy oraz akcja "Podziel się bajką", podczas której będzie można wymieniać się książkami.

W niedzielę, 17 grudnia, na placu Piłsudskiego będzie można spotkać prawdziwego Świętego Mikołaja i jego renifery. Siwobrody pojawi się w Kutnie o godzinie 12:00 i przez sześć godzin będzie wysłuchiwał najskrytszych życzeń dzieci.

O godzinie 15:00 ulicą Królewską przejdzie barwna parada świąteczna - szczudlarze, mikołaje i śnieżynki, bajkowe postacie i orkiestra dęta to tylko niektóre z jej uczestników. Zbiórka o 14:45 pod kościołem pw. św. Wawrzyńca.

Po paradzie prezydent Kutna przekaże mieszkańcom świąteczne życzenia i zaprosi na wigilijny poczęstunek. Również wtedy odbędzie się Koncert Galowy XI Kutnowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, a także występy sekcji tanecznych KDK oraz kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Będzie się działo!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    Siistry

    Bardzo sie cieszymy