Reklama

Coraz więcej os i szerszeni - strażacy znów interweniowali

Opublikowano:
Autor:

Coraz więcej os i szerszeni - strażacy znów interweniowali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W okresie wiosenno-letnim często pojawia się problem dotyczący zakładania gniazd przez osy i szerszenie w pomieszczeniach. Są one nie tylko uciążliwe, ale również mogą stanowić realne zagrożenie dla człowieka. Straż pożarna w Kutnie podejmowała kolejne interwencje.

Pod koniec maja do straży pożarnej w Kutnie wpłynęły pierwsze zgłoszenia dotyczące zagrożenia związanego z powstawaniem gniazd na terenie budynków gospodarczych. Wówczas interwencje podejmowane były w miejscowościach Dąbrowice oraz Głogowiec. Wczoraj kolejni mieszkańcy zmuszeni byli poprosić strażaków o pomoc w usunięciu gniazda owadów błonkoskrzydłych. Na terenie miasta, gdzie pojawiły się bowiem szerszenie, natomiast w Dąbrowicach - osy.

Przypominamy:

Warto wiedzieć, że strażacy interweniują wówczas, gdy istnieje realne zagrożenia zdrowia lub życia oraz w przypadku, gdy mieszkańcy nie są w stanie samodzielnie pozbyć się gniazda owadów. Osoba zgłaszająca występowanie roju lub gniazda powinna, oprócz standardowych danych, poinformować, w miarę możliwości, dyżurnego stanowiska kierowania PSP o rodzaju owadów, miejscu ich usytuowania oraz czy w obiekcie występują zagrożenia związane z przebywającymi tam osobami, w szczególności czy przebywają w nim dzieci lub osoby o ograniczonej zdolności poruszania się.

Co należy robić, żeby uniknąć zagrożenia i zmniejszyć ryzyko tworzenia się rojów i gniazd? Przede wszystkim wiosną trzeba przeglądać szopy, poddasza, altanki i usuwać z nich zauważone zaczątki gniazd. Wszystkie otwory w budynku, którymi owady mogą się przedostać do środka, warto zabezpieczyć siatkami ochronnymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE