Reklama

Reklama

Czar jesieni na deskach sceny...

Opublikowano: czw, 17 wrz 2015 09:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę, 12 września Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował VIII już edycją Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni 2015”, której to imprezie patronuje burmistrz Głowna.Na scenie głowieńskiego MOK zaprezentowąło się 27 zespołów, 16 solistów, 6 duetów oraz 4 gawędziarzy. W tegorocznej edycji zespoły musiały zmierzyć się z repertuarem Haliny Kunickiej, Jerzego Połomskiego lub zespołu Trubadurzy wykonując obowiązkowo jedną ich piosenkę oraz drugą - dowolną. W przypadku solistów i duetów repertuar był dowolny.

Reklama

Cały konkurs oceniało jury w składzie: Anna Cymmerman - śpiewaczka operowa, sopranistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Aleksandra Guni - flecistka, dyrektor Niepublicznych Szkół Muzycznych w Głownie i Mieleszkach oraz muzyk, kompozytor, członek zespołu Trubadurzy Jacek Malanowski, który też zaśpiewał na imprezie wraz z solistką Bogusławą Stępniak z Bedlna zaśpiewał fragment jednego z największych przebojów Trubadurów ”Znamy się tylko z widzenia”.

Wśród zespołów trzecie miejsce przyznano m.in. zespołowi „Wesołe Pleckowianki”, a wyróżnienia zdobyły ”Szewcowanki” i Wojszczycanki”. Od wielu lat Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni” towarzyszy dodatkowo konkurs literacki „Piórem Seniora”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Księga XIV- Biesiada”. Choć ten konkurs okazał się dość trudnym dla seniorów to kreatywność starszych osób zaskoczyła zarówno MOK, jak też oceniającą prace literackie polonistkę, dyplomowanego nauczyciela języka polskiego Małgorzatę Kapuścińską. Która m.in. wyróżniła wiersz napisany przez Mieczysława Cichockiego z Bedlna. Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i pamiątkowe puchary a instruktorzy podziękowania. Każdy zespół za swój występ otrzymał również pamiątkowy puchar.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)