Reklama

Czarni poczekają na reaktywację

Opublikowano:
Autor:

Czarni poczekają na reaktywację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że opóźni się reaktywacja Czarnych Kutno. "Potęga zza torów" miała wystartować w ligowy rozgrywkach od sierpnia, jednak w dalszym ciągu nie zawiązało się stowarzyszenie. - Prace nad powołaniem stowarzyszenia nadal trwają, jednak samo zgłoszenie do rozgrywek w sezonie 2013/14 jest wykluczone - powiedział nam Adam Lankiewicz, jeden z pomysłodawców reaktywacji Czarnych.

Pomysł wskrzeszenia Czarnych powstał w zeszłym roku, gdy ten zasłużony dla Kutna klub obchodziłby właśnie 85 lat.

- Przy okazji działo się dużo złego. Najpierw spłonęło boisko, a później rozebrano stadion i zdjęto tabliczkę informującą, że to było miejsce Czarnych. Przeraziła nas perspektywa, że za kilka lat nikt już nie będzie pamiętał o tym klubie - tłumaczy Adam Lankiewicz.

Miłośnicy "Potęgi zza torów" założyli profil na portalu społecznościowym i coraz więcej zaczęło interesować się losami kolejowego klubu.

- W miarę rozrastania się grupy zrobiliśmy okazjonalne koszulki na 85-lecie Czarnych. Okazało się, że chciało je naprawdę dużo osób. Pytano nas, co dalej i natrafiliśmy na historię Odlewu Poznań, który został założony przez grupę osób chcących sprawdzić się w profesjonalnym futbolu - wyjaśnia Szymon Skawiński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE