Reklama

Czas posprzątać w powiecie po zimie

Opublikowano:
Autor:

Czas posprzątać w powiecie po zimie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiat właśnie zakończył sezon zimowy 2017/2018 i przygotował wstępny bilans wydatków, a także plan cząstkowych remontów dróg oraz zatwierdził plan inwestycji drogowych, które będą realizowane w 2018 rok.

Tegoroczna zima nie dokuczyła zbyt mocno kierowcom poruszającym się po drogach powiatu kutnowskiego. Z tego samego powodu, utrzymanie tych dróg nie nastręczyło zarządcy jakichś szczególnych problemów. Utrzymaniem objętych było 487 km dróg.

Wykonawcą zadania wyłonionym w trybie przetargu była Firma Usługowa – Handlowa „WOTEX” Wojciech Wacławski. Zadania podzielone zostały trzy grupy związane ze sprzętem, który był wykorzystywany do utrzymania dróg w okresie zimowym (pługi średnie, pługi ciężkie i pługo-piaskarki).

W sumie na odśnieżanie oraz posypywanie piaskiem na dzień 28 lutego 2018 roku Powiat Kutnowski wydatkował środki finansowe w wysokości 81.995,89 zł brutto. Najtrudniejszymi miesiącami okazał się styczeń i luty. To właśnie wtedy powiat zainwestował w odśnieżanie najwyższe kwoty.

- Ostateczna kwota wydatków znana będzie po zakończeniu sezonu zimowego tj., po 15 kwietnia 2018 roku. Szacowane wydatki nie powinny być większe jak te z lat ubiegłych – mówi Tomasz Kapruziak, Dyrektor Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Ciekawostką jest, że pojazdy wykorzystywane w czasie zimowego utrzymania dróg powiatowych monitorowane były za pomocą systemu GPS, co pozwalało w czasie rzeczywistym kontrolować położenie pojazdu w terenie oraz dokonywać weryfikacji czasu jego pracy.

W marcu przystąpiono do sprzątania po zimie. W II kw. br. rozpoczęte zostaną remonty i roboty naprawcze nawierzchni asfaltowych. Definitywnie prace zostaną zakończone do 31 sierpnia br.

W roku bieżącym sieć dróg powiatowych podzielona została na trzy obszary tak aby prace związane z remontem cząstkowym przeprowadzić maksymalnie szybko.

- Powiat Kutnowski przygotowując się do bieżącego utrzymania dróg powiatowych w skład, którego wchodzi między innymi remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych w pierwszej kolejności ogłosił przetarg na dostawę mieszanki mineralno-asfaltowej w ilości 2000 ton. Procedury przetargowe dobiegają końca i z dostawcą materiału zostanie niebawem podpisana umowa. W roku bieżącym dostawcą materiału będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie. Niezwłocznie po zawarciu umowy na dostawę mieszanki mineralno – asfaltowej ogłoszony zostanie drugi przetarg nieograniczony, którego celem będzie wyłonienie wykonawcy bądź wykonawców, którzy wbudują materiał zakupiony przez Zamawiającego. Na zakup mieszanki – mineralno asfaltowej Powiat Kutnowski w roku bieżącym przeznaczył kwotę w wysokości 526.800,00 zł brutto

Dyrektor Wydziału Drogownictwa przypomina, że Powiat Kutnowski każdego roku prowadzi działania na sieci dróg powiatowych w celu poprawy komfortu ich użytkowników poprzez remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych oraz zadania inwestycyjne w ramach, których wykonywane są przebudowy i modernizacje dróg powiatowych.

W roku ubiegłym przeprowadzono przebudowano i zmodernizowano drogi o łącznej długości 36,369 km za kwotę 13.303.227,21 zł brutto

Na chwilę obecną Rada Powiatu Kutnowskiego zatwierdziła następujące inwestycje, które w danym roku zostaną zrealizowane.

- Przebudowa drogi powiatowej Nr 2120E Żychlin – Grzybów – Zalesie na odcinku Żychlin ul. Żeromskiego,

- Przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 2109E Dobrzelin – Grabów wraz z przebudową kanalizacji deszczowej i włączeniem do istniejącego rowu przydrożnego,

- Montaż drogowych (stalowych) barier energochłonnych w pasach dróg powiatowych.

W celu realizacji powyższych zadań inwestycyjnych na przestrzeni II kw. br. wszczynane będą procedury zmierzające do udzielenia zamówień publicznych dotyczących poszczególnych zadań inwestycyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE