Reklama

Czego brakuje młodym mamom w Kutnie?

Opublikowano:
Autor:

Czego brakuje młodym mamom w Kutnie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niektórzy do sprawy podchodzą bardzo na serio i chwalą się ciekawymi sugestiami. Inni z kolei podchodzą do tego z lekkim przymrużeniem oka. Jedno pytanie, długa dyskusja – czego potrzeba młodym mamom z Kutna?

- Mam pytanie do młodych mam i tych, które mają starsze dzieci również? Czego wam brakuje w naszym mieście? Czy jakiś produktów, miejsc... i chodzi tylko o wasze pociechy, ale o Was również. Pytam ogólnie. Napiszcie wszelkie pomysły, które przyjdą wam do głowy – pisze na kutnowskim facebooku jedna z internautek.

Mieszkanki, ale także mieszkańcy Kutna, chętnie dzielą się swoim spostrzeżeniami. Najwięcej miejsca poświęcają opiece medycznej.

- Moim zdaniem brakuje całodobowej opieki medycznej dla dzieci. Przychodnie czynne są do 18, a bardzo często pomoc lekarza potrzebna jest w późniejszych godzinach czy w weekend. A SOR wielu z nas omija z daleka, pozostaje wówczas wizyta prywatna – pisze pani Marta.

Co oprócz tego? Chociażby siłownia dla kobiet z miejscem zabaw dla ich pociech. Pozostając w klimacie aktywności fizycznej – „przydałaby się ponadgimnazjalna szkoła sportowa” - uważa jedna z kutnianek.

Mało pomysłów? To lećmy dalej. Jedna z młodych mam mówi nam, że w kutnowskich sklepach brakuje miejsc, w których można by przewinąć lub nakarmić dziecko. Do sklepu jednak trzeba jakoś dotrzeć. Jazda samochodem i stanie w korkach? Część z młodych mam woli wybrać się ze swoją pociechą na spacer. Tutaj jak mówi nam nasza rozmówczyni:

- Nierówne chodniki i wysokie krawężniki dają się mocno we znaki, kiedy wybieramy się na rodzinny spacer z wózkiem – mówi pani Sylwia

Z kolei inna z internautek zauważa, że dla nieco starych dzieci brakuje w naszym mieście chociażby parku liniowego.

Niektórzy do sprawy podchodzą nieco żartobliwie. Czego brakuje młodym mamom z Kutna? Skoczni narciarskiej, lotniska, czy popularnej restauracji fast food bliżej centrum.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE