Reklama

Cztery pożary w ciągu jednej doby! Apel straży

Opublikowano:
Autor:

Cztery pożary w ciągu jednej doby! Apel straży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Utrzymujące się przez dłuższy czas wysokie temperatury, susza i wiatr o zmiennych kierunkach to wystarczające warunki do tego, by zaprószony na nieużytkach ogień zaczął się szybko rozprzestrzeniać, co z kolei prowadzić może do niebezpieczeństwa. Strażacy z kutnowskiej Komendy Straży Pożarnej coraz częściej podejmują interwencje dotyczące pożarów suchych traw.

Wczoraj w ciągu dnia trawa paliła się aż 4 razy - przy ul. Batorego, ks. Świtkowskiego oraz na Józefowie. Między godz. 15:00, a 16:00 strażacy podejmowali również interwencję na autostradzie A1, gdzie ogień trawił przydrożny pas zieleni na wysokości Sójek (gm. Strzelce). Pożary te nie były powierzchniowo duże, jedynie przy ul. Józefów konieczne było zadysponowanie dwóch zastępów z JRG w Kutnie - ogień rozprzestrzenił się na większej powierzchni.

Strażacy apelują, by przede wszystkim nie wypalać traw - jest to zabronione i łatwo może wywołać większy pożar stanowiący zagrożenie nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi. Straż pożarna przypomina, że za nielegalne wypalanie traw grozi 5 tys. zł grzywny, a nawet kara więzienia. Należy również pamiętać, by nie dopuszczać do zaprószenia ognia głównie w miejscach, gdzie roślinność jest sucha. Najmniejsze zaprószenie wywołać może duży pożar, a wiatr o zmiennych kierunkach sprzyja jego szybkiemu rozprzestrzenianiu się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE