Reklama

Reklama

Czy emerytury będą wypłacone jeszcze przed świętami? ZUS wyjaśnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Czy emerytury będą wypłacone jeszcze przed świętami? ZUS wyjaśnia - Zdjęcie główne

Czy emerytury trafią do świadczeniobiorców jeszcze przez Świętami Bożego Narodzenia? | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy emeryci i renciści, którzy świadczenia otrzymują 25 dnia każdego miesiąca, w grudniu dostaną je jeszcze przed świętami? Sprawę wyjaśnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych regionu łódzkiego.

Reklama

ZUS uspokaja, że świadczenia trafią do emerytów jeszcze przez Bożym Narodzeniem. Dotyczy to osób pobierających świadczenia na konto oraz tych, które otrzymują je z rąk listonoszy. 20 grudnia ZUS przekaże pieniądze na świadczenia Poczcie, natomiast 22 grudnia ZUS przekaże świadczenia na konta tych osób, które przyjmują je na rachunek bankowy. 

- Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. Środki na Pocztę zostaną przekazane przez ZUS 28 grudnia, a przelewy na rachunki bankowe Zakład  zrealizuje 29 grudnia - informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Przelew na konto to gwarancja terminowego otrzymania świadczenia. Klienci nie muszą obawiać się, czy listonosz zastanie ich w domu, czy też zostawi awizo, co będzie łączyło się z koniecznością odbioru pieniędzy na Poczcie. Przyjmując świadczenie przelewem na konto, klienci nie muszą się martwić o to, że przekaz zostanie np. dostarczony zbyt późno, albo nie będą mogli go odebrać bo akurat wyjechali już na Święta do rodziny w innej części kraju.

- Gotówka w domu, to także łatwy łup dla oszustów i złodziei – przypomina Monika Kiełczyńska - Dlatego warto korzystać z tej formy odbioru świadczenia, która polega na przelewie bankowym – dodaje rzeczniczka. 

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych wynosi około 77 procent. ZUS zachęca seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, aby rozważyli bezpieczną formę przekazywania świadczeń przelewem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy