Reklama

Czy Jacek Sikora zostanie odwołany? Rada Nadzorcza MZK podjęła decyzję

Opublikowano:
Autor:

Czy Jacek Sikora zostanie odwołany? Rada Nadzorcza MZK podjęła decyzję  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji. Powodem jego zwołania było rozpatrzenie wniosku złożonego przez stowarzyszenie Kutno Plus, które domagało się natychmiastowego odwołania prezesa spółki, Jacka Sikory.

Przypomnijmy, że członkowie stowarzyszenia jako powód odwołania prezesa Jacka Sikory podają brak posiadania odpowiedniego wykształcenia przez obecnego prezesa.

- Pan Jacek Sikora ma wykształcenie średnie – jest z wykształcenia technikiem mechanikiem o specjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych, nie posiada dyplomu złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa, a więc nie spełnia wymogów, jakie musi spełniać kandydat na członka organu zarządzającego - czytamy we wniosku do prezydenta o odwołanie Sikory.

W rozmowie z naszym reporterem prezes MZK, Jacek Sikora, twierdził jednak, że spełnia wszystkie wymogi na członka organu zarządzającego.

Wniosek został skierowany do prezydenta 6 marca br.

- W związku z tym, że Prezydent Miasta Kutno, działa na rzecz Gminy Miasto Kutno i działa jako jedyny wspólnik Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Kutnie i przysługują mu z tego tytułu uprawnienia Zgromadzenia Wspólników stosownie do art.156 Kodeksu Spółek Handlowych (Dz.U. z 2016 r .poz.1578, 1579 i 2255), a umowa spółki określa możliwości wpływu na Radę Nadzorczą ( powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej , zmiana umowy spółki), która z kolei powołuje jednoosobowy Zarząd w postaci Prezesa Spółki MZK sp. z.o o w Kutnie , kierujemy powyższy wniosek do Pana - czytamy we wniosku.

Prezydent stwierdził jednak, że nie jest organem właściwym do rozpatrzenia wniosku i na podstawie art. 243 Kodeksu postępowania administracyjnego przekazał go przewodniczącemu Rady Nadzorczej MZK. Rada z kolei po analizie przeprowadzonej od strony prawnej uznała wniosek za bezzasadny.

Więcej informacji wkrótce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE