Reklama

Czy miasto pomagało bezdomnym w zimie?

Opublikowano:
Autor:

Czy miasto pomagało bezdomnym w zimie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zima odpuściła już na dobre i czas na pozimowe podsumowania. Jednym z nich zainteresował się radny Rafał Jóźwiak, który zapytał prezydenta o to, jak zimą radzili sobie bezdomni i na jaką pomoc ze strony urzędu mogli liczyć.

Radny chciał dowiedzieć się ilu dokładnie bezdomnych przebywa w naszym mieście, a także jaką pomoc otrzymali w okresie, w którym występowały największe mrozy - ile osób korzystało z noclegowni w lutym 2018.

Kilka dni temu otrzymał odpowiedź od prezydenta Burzyńskiego.

- Z danych przedstawionych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie z usług Noclegowni i Ogrzewalni w okresie największych mrozów korzystały 62 osoby - odpowiada prezydent.

Ponadto dowiadujemy się, że do ogrzewalni przyjęto 28 osób, wobec których prowadzono pracę socjalną. Miały one również zapewniony jeden gorący posiłek oraz gorące napoje. Z usług noclegowni skorzystały 34 osoby z terenu miasta, które objęte były również innymi formami pomocy oferowanymi przez MOPS.

Podsumowanie tegorocznej Akcji Zima odbędzie się w najbliższy piątek, wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących przebiegu zimy w mieście.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE