Reklama

Czy powiatowym szkołom grozi paraliż? Sprawdziliśmy, ilu nauczycieli protestuje

Opublikowano:
Autor:

Czy powiatowym szkołom grozi paraliż? Sprawdziliśmy, ilu nauczycieli protestuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zamieszanie związane z absencją wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego, a także nauczycieli szkół podstawowych w naszym mieście, powoli się stabilizuje. Sprawdziliśmy, jak sytuacja kształtuje się w powiecie - czy nauczyciele szkół średnich oraz innych placówek związanych z oświatą, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Kutnie, również są nieobecni w pracy?

Wśród czternastu podmiotów, nad którymi pieczę sprawuje powiat kutnowski, zaledwie w jednym odnotowano gwałtowny spadek liczby nauczycieli gotowych do pracy.

- Jedynie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie zachodzi potrzeba zmian organizacji pracy, tj. wprowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych bądź zastępstw za nieobecnych nauczycieli - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro promocji Starostwa Powiatowego w Kutnie.

W SOSW nr 1 zatrudnionych jest 67 nauczycieli. 18 z nich przebywa na zwolnieniach, w tym 3 długotrwale. Są to dane na dzień 8 stycznia.

W pozostałych placówkach absencje chorobowe wśród nauczycieli wynoszą od 0 do 4. Ogółem w powiecie na 487 zatrudnionych nauczycieli, na zwolnieniach przebywa 36 osób (8 długotrwale).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE