Reklama

Czy w Kutnie przekraczane są normy natężenia pola elektromagnetycznego? Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu

Opublikowano:
Autor:

Czy w Kutnie przekraczane są normy natężenia pola elektromagnetycznego? Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już za kilka dni do Kutna przyjadą pracownicy akredytowanego laboratorium badawczego. Celem ich wizyty jest przeprowadzenie pomiarów pól elektromagnetycznych od anten stacji bazowej jednej z telefonii komórkowej.

Obowiązujące od 1 stycznia 2020 roku rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku zakłada, że dla częstotliwości z zakresu 2-300 GHz dopuszczalne jest natężenie pola elektromagnetycznego (PEM) do 10 W/m2 (gęstość mocy) i 61 V/m (składowa elektryczna). Wcześniej dopuszczalny poziom pola elektromagnetycznego, dotyczący częstotliwości od 300 MHz do 300 GHz, a obejmujący sieci komórkowe, wynosił 0,1 W/m2.

Jak informuje kutnowski magistrat, w dniach 20-24 kwietnia pracownicy Mobi-Telekom z Sopotu będą wykonywali pomiary poziomów pól elektromagnetycznych od anten stacji bazowej telefonii komórkowej Orange (N!92300) zlokalizowanej w Kutnie przy ul. Łąkoszyńskiej.

- Pomiary będą wykonywane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 17 lutego 2020 r. poz.258, pkt.14, w sprawie sposobów sprawdzania dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku - wyjaśnia urząd miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE