Reklama

Czy warto ufać biurom podróży?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto ufać biurom podróży? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbliżają się wakacje, wielu z nas planuje je już teraz. Czy po perypetiach jakie przez ostatnie parę lat przechodziły biura podróży możemy im ufać?

Dlaczego warto wybrać biuro

Wiele osób zastanawia się, czy wyjazd zorganizowany przez biuro to dobry pomysł. Jeśli jednak się dobrze nad tym zastanowić to zalet jest mnóstwo. Przede wszystkim, wybierając się na wczasy zorganizowane przez biuro podróży, zaoszczędzimy mnóstwo czasu, jaki spędzilibyśmy planując wyjazd na własną rękę. Poza tym, biura podróży mają możliwość wglądu w rzeczywisty stan hoteli, a dobrze wiemy, że w Internecie można pokazać wszystko.

Wyjazd z biurem to także dobra opcja, jeżeli wybieramy się zupełnie nieznanego, odległego kulturowo kraju – łatwiej nam będzie się odnaleźć, mając przewodnika, albo korzystając z pomocy rezydenta. Ten ostatni jest też bardzo przydatny w nagłych wypadkach, na przykład kiedy zostajemy okradzeni, albo potrzebujemy pomocy lekarskiej.

Ponadto, zazwyczaj, kiedy przyjeżdżamy na miejsce, dostajemy ofertę dodatkowych wycieczek, w najciekawsze miejsca regionu. Możemy się zdecydować na kilka, albo nie wybrać żadnej. Nikt nie będzie nas ograniczał w naszych planach. Ale jeżeli już wybierzemy się na takie zwiedzanie, dostaniemy polskojęzycznego przewodnika, dzięki któremu bardzo skorzystamy na wyjeździe.

Postaw na renomę

W ciągu ostatnich kilku sezonów urlopowych biura podróży plajtowały nagle, rujnując urlopy wielu osób. Często turyści „koczowali” po parę dni na lotnisku, usiłując wrócić do domu. Nie udawało się też otrzymać zwrotu poniesionych kosztów. Trzeba jednak zauważyć, że w głównej mierze bankrutowały te biura, które na rynku były krótko, albo nie cieszyły się wielką renomą. Dlatego, decydując się na zorganizowany wyjazd, zacznijmy od wyboru naprawdę sprawdzonej firmy. Taką jest na przykład, funkcjonujące już od lat Rainbow. Decydujmy się na takiego przewoźnika, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Fora internetowe pełne są tematów dotyczących biur. Nie warto się też zniechęcać, jeżeli przeczytamy, że ktoś nie był w jakimś zakresie zadowolony z wczasów – ważne jest także to, jak reaguje biuro, jeżeli zgłaszamy jakiekolwiek problemy, które przecież się zdarzają.

Kierunki odradzane

O biurze podróży dobrze świadczy też to, jeżeli szybko reaguje na komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Według oficjalnej skali, jest kilka stopni zagrożenia w krajach dotkniętych na przykład konfliktami, czy kataklizmami. Kiedy wyjazdy są wyraźnie odradzane, najlepsze biura tak organizują wakacje, żeby turyści swój urlop mogli spędzić w spokoju, nie obawiając się o nic.

Nie dajmy się zwieść fantastycznie niskim, wręcz podejrzanie niskim cenom wyjazdów w niebezpieczne regiony. Może się bowiem okazać, że nasze wczasy okażą się zupełnym niewypałem, jeśli na przykład będziemy musieli natychmiast je skrócić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE