Reklama

„Dąbrowszczak” – europejski wymiar nauk przyrodniczych

Opublikowano:
Autor:

„Dąbrowszczak” – europejski wymiar nauk przyrodniczych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedną z najważniejszych obecnie dziedzin wiedzy w EU są nauki przyrodnicze. Dlatego inspirowani realizacją projektu „ Get ready- gotowi do edukacji i życia zawodowego w Europie” oferujemy w nowym roku szkolnym zupełnie nową klasę biologiczno-chemiczną.

W dniu 21 kwietnia 2018r.o godzinie 10.00 zapraszamy gimnazjalistów zainteresowanych nauką w klasie z rozszerzoną edukacją biologii, chemii, matematyki i dodatkową edukacją ratowniczo-pożarniczą. W tym dniu oprócz pokazów i zajęć laboratoryjnych z chemii i biologii odbędą się spotkania z ratownikiem TOPR-u, lekarzem internistą, dietetykiem, studentami wydziałów lekarskiego, stomatologii, farmacji, politechniki, Wyższej Szkoły Pożarniczej w Warszawie (absolwentami I LO). Podczas trwania imprezy zapraszamy także do obejrzenia i uczestnictwa w pokazach:

- możliwości Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie,

- sprzętu do nurkowania z instruktażem obsługi,

- pozoracji i udzielania pierwszej pomocy,

- szpitala polowego OSP Dąbrowszczak.

Wszystkie prezentowane powyżej pokazy to dodatkowa oferta zajęć ratowniczo-pożarniczych w tej klasie.

Tylko w naszej szkole i w tej klasie uczniowie będą mieli możliwość uzyskania uprawnień, które pozwolą otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji na uczelnie wyższe. Nowością są oferowane dla chętnych kursy, zajęcia warsztatowe i obozy szkoleniowe. Wśród nich m. in. : kurs „Open Water Diver PADI-OWD”, Kurs Młodszego Ratownika WOPR, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Kurs Ratownika Wodnego, zajęcia Szkolnej Sekcji Wspinaczkowej, szkolenia i akcje prowadzone przez działającą przy naszym liceum Grupą Ratownictwa Medycznego „OSP Dąbrowszczak”. Zajęcia te będą realizowane w okresie ferii i wakacji z dofinansowaniem ze strony organizatorów. Przenosząc na grunt naszej szkoły doświadczenia projektowe nabyte przez nauczyciela fizyki pana Roberta Wąsa podczas kursu w Wielkiej Brytanii, chcemy także osobom chętnym stworzyć możliwość uczestnictwa w zajęciach z fizyki medycznej. Zaplanowane w tej klasie coroczne wyjazdowe zajęcia laboratoryjne to także inspiracja europejska zgodnie ze stosowaną tam powszechnie metodą nauki przez doświadczenie.

Na takie działania pozwolił m.in. finansowany ze środków Unii Europejskiej projekt „Get ready- gotowi do edukacji i życia zawodowego w Europie” realizowany w naszej szkole od lipca 2016r. Projekt otrzymał wsparcie z środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój PO WER. Uczestniczy w nim duża grupa nauczycieli z różnych obszarów kształcenia, wśród nich także „przyrodnicy”. Intensywne kursy odbywane we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji pozwoliły naszej kadrze nabyć wiedzę i umiejętności w takim zakresie, aby stworzyć nowoczesną

i europejską ofertę edukacyjną także z zakresu nauk przyrodniczych. Tworząc projekt, zakładaliśmy takie unowocześnienie procesu nauczania, aby optymalnie przygotować naszych uczniów do edukacji i wymogów europejskiego rynku pracy. Efektem inspiracji i doświadczeń nabytych przez kadrę podczas szkoleń w Europie jest oferta dla klasy z rozszerzoną edukacją przyrodniczą.

ZAPRASZAMY DO NAS 21 KWIETNIA 2018 R. NA GODZINĘ 10.00!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE