Reklama

Darmowe konto - gdzie można je znaleźć?

Opublikowano:
Autor:

Darmowe konto - gdzie można je znaleźć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak powszechnie wiadomo, bardzo trudno jest znaleźć konto bankowe które będzie całkowicie bezpłatne - bez żadnych dodatkowych warunków. Czy jednak są takie oferty i który bank ma obecnie darmowy rachunek?//

Definicja darmowego konta

Oczywiście każdy "darmowe konto" może rozumieć nieco inaczej, jednak dla przeanalizowania oferty banków przyjęto następujące założenia, które musi spełniać darmowy rachunek:

  • prowadzenie konta: 0 zł miesięcznie, bez żadnych warunków;
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł miesięcznie, bez żadnych warunków;
  • przelewy internetowe: 0 zł.
Można oczywiście dodawać do tego kolejne kryteria, takie jak bezpłatne bankomaty, jednak prawdopodobnie żaden bank nie spełnił by wówczas wszystkich stawianych wymogów. Analizując obecną ofertę banków (stan na dzień 23 stycznia 2016 r.) znalazły się tylko dwie oferty kont bankowych "za darmo", które są przeznaczone dla osób indywidualnych. Banki które można wyróżnić to Smart Bank oraz Volkswagen Bank.

Ten pierwszy ma dla swoich klientów "Smart Konto" oznaczające dodatkowo brak opłat za: wypłaty ze wszystkich bankomatów, zlecenia stałe oraz przelewy europejskie - pod względem kosztów to bezkonkurencyjna oferta. Jednak ma także swoje wady - największą z nich jest brak stacjonarnych oddziałów oraz wpłatomatów, co powoduje iż wpłacenie gotówki na konto trochę kosztuje w zależności od punktu w którym zdecydujemy się na taką operację (placówka innego banku, urząd pocztowy).

Z kolei Volkswagen bank, niezbyt popularny w Polsce - marka jest kojarzona w 99% głównie z samochodami, ma również bardzo dobrą ofertę - konto e-direct to brak opłat za prowadzenie, kartę płatniczą, zlecenia stałe, czy przelewy europejskie. Są za to pobierane prowizje za wypłaty z bankomatów powyżej 400 złotych oraz za operacje gotówkowe w oddziałach.

Czy darmowe konto jest najlepsze?

Oczywiście plusem kont za darmo jest bardzo niski poziom opłat, jednak warto przeanalizować również ofertę innych banków - sporo warunków jest dość prostych do spełnienia, a być może wachlarz możliwości będzie dużo szerszy niż w przypadku całkiem darmowego rachunku. Poza finansowe aspekty konta zyskują z czasem na znaczeniu, zwłaszcza wśród młodszych klientów - interesują ich takie funkcjonalności jak płatności zbliżeniowe, cashback, czy przelewy pay-by-link (czyli przelewy w systemach płatności online, takich jak PayU)

Dobrym rozwiązaniem może być zatem przeanalizowanie ofert - skorzystanie z gotowych, aktualnych zestawień, które pomogą ocenić wszystkie najważniejsze opłaty oraz ewentualne wymagane warunki do zwolnienia z część z nich.

---

Artykuł reklamowy serwisu kontomania.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE