Reklama

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapewnienie odpowiedniej czystości w miejscu pracy należy do obowiązków pracodawcy. Niezależnie od branży, w której działa dana firma, konieczne jest zapewnienie czystości w biurze. W jaki sposób o to zadbać? Jakie korzyści niesie za sobą zatrudnienie firmy sprzątającej? W niniejszym wpisie postaramy się omówić wszystkie korzyści wynikające z takiego rozwiązania.

Po pierwsze - większa oszczędność

Zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Chociaż nie każdy jest tego świadomy, zatrudnienie pracownika zajmującego się utrzymaniem czystości w miejscu pracy wiąże się z koniecznością wypłacania mu wynagrodzenia, ponadto z koniecznością opłacania podatków i składek ZUS. Wybierając zewnętrzną firmę do utrzymania czystości, jedyną czynnością, którą należy wykonać jest opłacenie przelewu oraz podpisanie umowy.

Po drugie - gwarancja wykonania usługi

Pracownik jest tylko człowiekiem i zawsze może zachorować lub wybrać się na urlop. W przypadku firmy sprzątającej, jeśli ich pracownik idzie na urlop lub zachoruje, firma ma obowiązek przysłać na jego zastępstwo inną osobę. Dzięki temu mamy gwarancję, że niezależnie od tego, czy pracownik, który zawsze sprząta jest na urlopie czy też nie, biuro zawsze będzie posprzątane.

Po trzecie profesjonalizm i kompleksowość

Firmy sprzątające zajmują się wyłącznie zapewnianiem czystości w różnych miejscach. Bardzo ważne jest to, że posiadają odpowiednie kadry oraz narzędzia, które są do tego przystosowane. Dzięki temu wykonana przez nich usługa jest profesjonalna i co najważniejsze, zrealizowana na najwyższym poziomie.

Osoby doświadczone w sprzątaniu znacznie szybciej poradzą sobie z wywabieniem plamy z kanapy lub umyciem dużej ilości okien zwłaszcza, gdy będą współpracować w grupie. Choć to dla niektórych zabawne, nie każdy potrafi zapanować nad porządkiem, a takowy w biurze jest bardzo ważny.

Jakie korzyści płyną dla pracowników z takiego stanu rzeczy?

Chociaż zatrudnianie firm sprzątających staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne, nadal nie brakuje przedsiębiorstw, w których nie dość, że nie ma zatrudnionego personelu sprzątającego, to jeszcze nie ma podpisanej umowy z zewnętrzną firmą sprzątającą. W takiej sytuacji za utrzymanie porządku odpowiedzialni są sami pracownicy. A to bardzo źle wpływa na ich wydajność pracy. Muszą bowiem oprócz wykonywania prac biurowych jeszcze od czasu do czasu posprzątać swój gabinet. Taki stan rzeczy nie świadczy dobrze o samym pracodawcy.

Zatrudniając firmę sprzątającą, tak naprawdę odciąża się swoich pracowników i jednocześnie sprawia się, że mogą oni skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków. Dzięki temu nie rozpraszają oni swojej uwagi i mogą pracować zdecydowanie wydajniej, poświęcając na swoje obowiązki więcej czasu.

Jaka firma sprzątająca będzie najlepsza?

Firma sprzątająca, którą zdecydujemy się zatrudnić, powinna być jak najbardziej doświadczona i powinna oferować szeroki zakres usług. Najważniejsze z nich to sprzątanie biur - jeśli potencjalna firma posiada duże doświadczenie w tej dziedzinie, poparte dobrymi opiniami innych klientów, warto zdecydować się na zawiązanie z nią współpracy.

Jeśli firma posiada spory budynek lub zespół budynków, warto zatrudnić firmę oferującą także sprzątanie osiedli - wtedy posprzątane będzie nie tylko biuro, ale i całe otoczenie wokół niego.

Słowem podsumowania

Zatrudnienie firmy sprzątającej nie powinno być traktowane jako koszt, ale jako inwestycja. Zatrudniając specjalistów, zwiększamy wydajność pracy naszych pracowników, którzy mogą w ten sposób zarobić dla firmy więcej, niż wynoszą koszty zatrudnienia firmy sprzątającej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE