Reklama

Dni Frankofonii już niebawem!

Opublikowano:
Autor:

Dni Frankofonii już niebawem! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz drugi w Kutnie, w dniach 25-27 marca, będą miały miejsce Dni Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują. W tym roku zostały zorganizowane trzy konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej z Kutna i powiatu kutnowskiego: konkurs poetycki, plastyczny i piosenki francuskiej.Uczniowie będą uczestniczyć również w bardzo interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kultury, historii, kuchni i oczywiście Frankofonii. W czwartek, 26 marca, miłośnicy piosenki francuskiej będą mogli wziąć udział w koncercie piosenki w wykonaniu Iris Munos w KDK (bilety po 5 zł, 20 zł).

W piątek, 27 marca, od rana uczniowie, a o 17.00 mieszkańcy Kutna obejrzą filmy francuskie w CTMiT (wstęp wolny). Tego samego dnia o godzinie 19.00, w restauracji hotelu Rondo, uczniowie ZS nr 2 zaprezentują serwis francuski podczas eleganckiej kolacji (wejściówki 50 zł w recepcji hotelu).

Tegoroczne obchody objęte są patronatem Wojewody Łódzkiego, Kuratora Oświaty, Miasta Kutna, Institut Français, a organizowane są w ramach projektu Łódzkie Bardziej francuskie przez nauczycieli języka francuskiego z Kutna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE