Reklama

Reklama

Do Krośniewic zawita "Miś Wojtek"! Będzie zbierać nakrętki dla potrzebujących

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Do Krośniewic zawita "Miś Wojtek"! Będzie zbierać nakrętki dla potrzebujących - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z oryginalną i szczytną inicjatywą wyszły Fundacja Drużyna Bohaterów Życia w Krośniewicach oraz Stowarzyszenie Patriotyczne im. gen. Władysława Andersa Krośniewice, które włączają się w akcję zbierania nakrętek na cele charytatywne. Z tym tylko, że wspomniani inicjatorzy chcą, by klasyczne pojemniki w kształcie serca zastąpił... bohater narodowy - Miś Wojtek. Pierwszy pojemnik w kształcie niedźwiedzia za kilka tygodni stanie w Krośniewicach, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na terenie naszego powiatu niebawem pojawi się kolejny.

Reklama

Projekt nosi nazwę "Miś Wojtek Pomaga". 

- Pojemnik Misia Wojtka będzie pełnić nie tylko role edukacyjną, ale również promować postawy ekologiczne. Zebrane nakrętki pomogą osobom potrzebującym z terenu Gminy Krośniewice w której urodził się gen. Władysław Anders - wyjaśnia koordynator projektu, Sławomir Selder ze Stowarzyszenia Patriotycznego im. gen. Władysława Andersa Krośniewice.

Czemu akurat Miś Wojtek? Historia tego niedźwiedzia rozpoczęła się, gdy jako maluch został przygarnięty i adoptowany przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrzenia Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Wojtek wraz z Jednostką przeszedł cały szlak bojowy z Iranu aż do Wielkiej Brytanii. Brał również udział w bitwie o Monte Cassino.

Pierwszy punky pojawić się ma 2 czerwca na części rekreacyjnej skwerku w Krośniewicach. Zbiórka na pojemnik jest już na ostatniej prostej. Do tej pory udało się zebrać 2620 zł z potrzebnych 2900 zł. Zbiórkę znajdziesz POD TYM ADRESEM. W niedalekiej przyszłości na terenie powiatu stanąć ma kolejny pojemnik. To, kiedy to nastąpi, zależne jest od powodzenia zbiórki na ten cel. Projekt wspierają: członek zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz radny powiatowy Tomasz Marciniak.

Przypomnijmy, że pojemniki na nakrętki (w kształcie serca) pod koniec ubiegłego roku pojawiły się w Kutnie przy Kościele pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich oraz obok Kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy