Reklama

Reklama

Do Krośniewic zjechali kolekcjonerzy

Opublikowano: ndz, 7 cze 2015 17:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolekcjonerzy z Łodzi, Płocka, Kutna czy Włocławka zjechali dzisiaj do Krośniewic, gdzie zorganizowano Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów. Podczas imprezy wręczono pierścienie i dyplomy laureatom tegorocznej Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego. Świętu towarzyszyły dwie wystawy kolekcjonerskie - wystawa "Świat miedzi. Od warsztatu po wyroby" - z kolekcji Bernarda Nowakowskiego z Siedlec oraz prezentacja najciekawszych egzemplarzy ze zbiorów falerystycznych Gabriela Kubickiego ze Świnoujścia. Prawdziwe kolekcjonerskie "cacuszka" można było znaleźć z kolei na XIV Targach Kolekcjonerskich "Na skrzyżowaniu".Eugeniusz Pawłowski do Krośniewic przyjechał z Łodzi. Zresztą nie po raz pierwszy. Mężczyzna jest filatelistą i numizmatykiem od 45 lat.- Większość monet, które mam, zakupiłem w bankach. Pamiętam czasy, gdy po niektóre okazjonalne monety stało się w kolejce cały dzień. Dziś już nie ma takiego zainteresowania - powiedział w rozmowie z nami.

Reklama

W Święcie Kolekcjonerów co roku uczestniczy Marek Wójkowski.

- Przywiozłem do Krośniewic m.in. japoński miecz wojskowy, wzór 36, podoficerski, który sprowadziłem z Ameryki. To bardzo cenny przedmiot. Kolekcjonerem jestem od lat. Chętnie jeżdżę po Polsce w poszukiwaniu staroci. Prawdziwe skarby można znaleźć m.in. we Wrocławiu na rynku staroci - powiedział.

Mieszkańcy chętnie zaopatrywali się w porcelanę, numizmaty czy miecze pamiętające nie tylko drugą wojnę światową.

Andrzej Rytczak na targach zjawił się z całą rodzinę.

- Kupiłem kufel dla zięcia i półmisek do sałatek dla żony - zdradził w rozmowie z nami.

Kufel okazał się nie byle jaki, to replika kufla dla pruskich rezerwistów, z kolei półmisek, który przyda się do sałatek liczy już sobie około 6 dekad.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)