Reklama

Do Kutna przyjadą kolejni repatrianci. „Oczekujemy na ruch ze strony ministerstwa”

Opublikowano:
Autor:

Do Kutna przyjadą kolejni repatrianci. „Oczekujemy na ruch ze strony ministerstwa” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dotąd w Kutnie są 2 takie rodziny, jednak możliwe, że wkrótce ta liczba się zwiększy. Mowa o repatriantach i chęci naszego miasta do przyjęcia kolejnych.

Kutno od 10 lat uczestniczy w programie repatriacji Polaków, którzy chcą wrócić do kraju. W czerwcu br. Rada Miasta Kutno, podejmując stosowną uchwałę, kolejny raz wyraziła wolę przyjęcia nieokreślonej imiennie czteroosobowej rodziny polskiego pochodzenia z terenów azjatyckiej części byłego Związku Radzieckiego,

Zgodnie z zapisami uchwały Miasto Kutno zapewnia rodzinie repatriantów przez okres nie krótszy niż 2 lata warunki do osiedlenia poprzez:

  • przydział mieszkania z zasobów TBS i zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony,
  • zapewnienie źródła utrzymania poprzez umożliwienie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nie krótszy niż 2 lata dla jednej osoby z rodziny.

- Gminie przysługuje dotacja celowa z budżetu państwa w wysokości ok. 183 480 zł. Środki te pokryją podstawowe koszty związane z remontem i wyposażeniem w niezbędny sprzęt mieszkania dla rodziny repatriantów – informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie.

Obecnie władze miasta oczekują na informację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą imiennego wskazania rodziny zainteresowanej powrotem do Polski.

- Dotychczas z zaproszenia do naszego Miasta skorzystały 2 rodziny repatriantów z Kazachstanu – kończy Biuro Prasowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE