Reklama

Reklama

Do Włoch przybyła kutnowska nauczycielka

Opublikowano: 2 listopada 2017 13:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 2-13 października Joanna Andrzejewska - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie - uczestniczyła w projekcie „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli dla innowacyjnego modelu nauczania zawodu w szkołach sektora zielonego” współfinansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Staż został zrealizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Rolniczej i Leśnej EUROPEA Polska w Brwinowie i FORTES Impresa Sociale.

Reklama

W trakcie wizyt we włoskich szkołach uczestnicy stażu zapoznali się z zasadami ich funkcjonowania, organizacji praktyk dla uczniów, a także współpracy z lokalnymi pracodawcami. Dokonali analizy zagadnień dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości, porównali je z warunkami polskimi, poznali metody i formy pracy nauczycieli włoskich. Uczestnicy wyjazdu odbyli również szereg wizyt i spotkań edukacyjnych.

Wzięli udział w konferencji COSME Project „ATTIMO”, która dotyczyła udziału osób niepełnosprawnych w zakładaniu firm i szkoleniach wspieranych przez lokalne firmy. Uczestnicy projektu odwiedzili również centrum edukacyjne Aster 3 Onlus - placówkę o charakterze świetlicy środowiskowej, w której odbywają się zajęcia artystyczne z rzeźby, tańca klasycznego, teatru.

Aspekt kulturowy mobilności obejmował wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie z historią, kulturą i zabytkami Włoch.

Wyjazd szkoleniowy w ramach projektu PO WER, poza rozwojem umiejętności językowych, umożliwił wzbogacenie warsztatu pracy, zdobycie nowych umiejętności oraz podniesienie jakości kształcenia i wymianę doświadczeń z nauczycielami innych szkół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)