Reklama

Docenili krwiodawców

Opublikowano:
Autor:

Docenili krwiodawców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Zbigniew Burzyński spotkał się z przedstawicielami Polskiego Czerwonego Krzyża Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Węźle PKP w Kutnie.Głównym tematem spotkania było przekazanie podziękowań honorowym dawcom za wyjątkową postawę społeczną, która zasługuje na słowa pochwały i uznania.

Uhonorowani i zostali członkowie klubu Klubu HDK PCK przy Węźle PKP w Kutnie wytypowani przez zarząd, którzy oddali największą ilość krwi. Są to:

- Azarczyk Czesław
- Bartosiak Grzegorz
Chmurski Andrzej
- Janicki Józef
- Jędrzejczak Kazimierz
- Katarzyński Marian
- Kowalski Mieczysław
- Siemiński Henryk
- Sobczak Dariusz
- Władysiak Włodzimierz

Spotkanie to było również miłą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Kapituła PCK uhonorowała “Kryształowym Sercem” pana Józefa Janickiego oraz Włodzimierza Władysiaka. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane honorowym dawcom krwi i działaczom PCK za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Prezydent wręczył również panu Grzegorzowi Bartosiakowi odznakę „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznaną przez Ministra Zdrowia. Odznaka jest nadawana zasłużonym honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Mieszkańcy Miasta Kutna rokrocznie oddają ok 2,2 tys. litrów krwi, tendencja ta utrzymuje się. W roku ubiegłym podczas kutnowskiej zbiórki krwi w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 105 osób oddało ponad 57 litrów krwi. Dzięki takiej postawie mieszkańców, Kutno znajduje się w czołówce miast w województwie łódzkim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE