Reklama

Dodatki dla policjantów "odblokowane". Jest decyzja komendanta

Opublikowano:
Autor:

Dodatki dla policjantów "odblokowane". Jest decyzja komendanta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zarządzeniu Komendanta Głównego Policji o wstrzymaniu wypłat dodatków pieniężnych dla funkcjonariuszy. Dziś natomiast gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał pismo, w którym poinformował o odwołaniu poprzedniego polecenia. To oznacza jedno: kasa dla mundurowych odblokowana.

Gen. insp. Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji decyzję o zablokowaniu dodatków argumentował ciężką sytuacją finansową. Chcąc poprawić, a raczej ratować budżet polskiej policji, z dniem 16 sierpnia wstrzymał realizację wypłat dodatków, jakie przysługują funkcjonariuszom. A do nich wliczają się m.in. dodatki za dojazdy, dodatki wczasowe, ale także zasiłki pogrzebowe czy pośmiertne odprawy dla rodzin. W związku z decyzją komendant Szymczak rozesłał pisma do Komend Wojewódzkich. Zaoszczędzone na dodatkach funkcjonariuszy pieniądze miały być przeznaczone na "pilne wydatki".

Echa tych wydarzeń mocno odbiły się również u nas. Jak twierdzi jeden z funkcjonariuszy KPP w Kutnie - mogło być ono pokłosiem akcji protestacyjnej prowadzonej także przez kutnowskich mundurowych.

- Zapoznałem się z treścią tego pisma i nie sądzę aby teraz kiedy jest taki rozgłos, którykolwiek komendant odważył się na wypłacanie "gołej" pensji zasadniczej, która w przypadku policjantów z tzw. pierwszej linii kształtuje się na poziomie 2200-2500 brutto! Od 1 września 2018 roku będę już osobą cywilną, która co prawda będzie pobierać świadczenia z tytułu odejścia ze służby z MSWiA ale nie będzie to już pensja etatowego funkcjonariusza Policji. Mam nadzieję, że pismo jakie ukazało się w mediach nie wpłynie na wypłatę należnych mi świadczeń, które wypłacane są w związku z odejściem ze służby. Osobiście uważam, że niniejsze pismo może być pokłosiem protestu i tego co w nim istotne czyli większej ilości pouczeń. Niestety to tylko zaognia i tak już tragiczną sytuację w Policji - komentował wówczas asp. szt. Krystian Marzec, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Po niespełna dwóch tygodniach komendant wydał decyzję o wznowieniu wypłat dodatków.

- W związku z zakończeniem analizy dotyczącej planowanych najbliższych wydatków jednostek Policji odwołuję polecenie wstrzymania realizacji wszelkich wydatków w § 3070 - "Wydatki osobowe niezaliczane do uposażeń wypłacane funkcjonariuszom" i polecam bieżącą realizację płatności w tym zakresie. Jednocześnie informuję, że w ramach ogólnego planu finansowego Policji powyższe wydatki nie są zagrożone - czytamy w piśmie Komendanta Głównego Policji, Jarosława Szymczyka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE