Reklama

Dołącz do Szlachetnej Paczki

Opublikowano:
Autor:

Dołącz do Szlachetnej Paczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska drużyna Szlachetnej Paczki po raz drugi rusza do dzieła! Aktualnie nadal poszukiwani są wolontariusze do jednego z największych ogólnopolskich projektów, który pomaga potrzebującym rodzinom wygrywać w walce z biedą. Tylko do 15 października trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy mogą przeżyć jedną z największych przygód swojego życia.- Czasami krótkie chwile znaczą więcej niż połowa życia... - mówi Ola, jedna z zeszłorocznych wolontariuszek. - Szlachetna paczka to pierwszy krok by wyciągnąć dłoń do osób, które bardzo tego potrzebują, ale także lekcja życia i pokory szansa by przeżyć niesamowite chwile i przekraczać własne granice dla innych. W Paczce nie tylko my dajemy coś od siebie, ale też zyskujemy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Paczka w przemyślany sposób łączy rodziny żyjące w ubóstwie, wolontariuszy, którzy docierają do rodzin i na podstawie wywiadu środowiskowego włączają do projektu najbardziej potrzebujące rodziny oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki odpowiadające konkretnym potrzebom.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt - wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie - sięga 300 tys. osób.

Co roku w całej Polsce wolontariusze odnajdują ludzi żyjących w biedzie, spotykają się z nimi, diagnozują sytuację, a potem dbają o jak najlepszą, odpowiadającą na konkretne potrzeby pomocy przygotowywaną przez darczyńców. Dzięki nim ludzie otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także impuls do działania oraz informację, że są ważni.

- Szlachetna Paczka to jedna z najwspanialszych przygód mojego życia, którą chce się powtarzać co roku - mówi Joanna Sikorska, wolontariuszka. - To źródło wielkich emocji, satysfakcji i energii do działania.

Ci którzy chcą stać się częścią kutnowskiej drużyny Szlachetnej Paczkimuszą zarejestrować się na stronie www.superw.pl do 15 października.

Tegorocznej edycji imprezy patronują: KCI oraz Gazeta Lokalna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE