Reklama

Dom z keramzytu, czyli budownictwo przyszłości. Sprawdź, dlaczego warto wybrać tę technologię!

Opublikowano: czw, 5 lis 2020 09:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowoczesne budownictwo ma przed sobą niełatwe wyzwanie – stosowane przez nie rozwiązania powinny dobrze wpisywać się zarówno w potrzeby użytkowników, jak i środowiska. Jednym z rozwiązań, które doskonale spełnia te kryteria, jest skandynawska technologia pustaków i bloczków z keramzytu. Czym wyróżnia się dom z keramzytu i dlaczego warto się na niego zdecydować? Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji o tym wyjątkowym materiale!

Dom z keramzytu, czyli z czego?

Pustaki i bloczki stosowane w budowie domów z keramzytu wykonane są z ceramicznych kulek połączonych cementowym zaczynem. Sam keramzyt jest materiałem bardzo wytrzymałym i niepalnym. Co więcej, dzięki swoim właściwościom chemicznym nie stanowi pożywki dla grzybów i pleśni. Jest także odporny na nasiąkanie wodą i procesy gnilne. Nie przepadają za nim również owady i gryzonie.

Zalety domów z keramzytu

Dlaczego warto zdecydować się na dom z keramzytu? Wśród głównych zalet tej nowoczesnej technologii budownictwa wymienia się następujące kwestie:

– keramzyt wyróżnia się wyjątkową trwałością, którą szacuje się nawet na 200-300 lat,

– dom z keramzytu jestciepły i zapewniakomfort termiczny zarówno w zimie, jak i w lecie, co obniża koszty ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji,

– keramzyt jest materiałem niepalnym, dzięki czemu gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pożarowe,

– ściany z keramzytu nie zatrzymują wody i szybko wysychają–dzięki przepuszczaniu pary można porównać je do oddychającej odzieży termoaktywnej,

– dom z keramzytu jestlekki i wyróżniasię dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi,

– dzięki odporności na wilgoć, grzyby i pleśnie keramzyt jest doskonałą propozycją dla alergików i osób cierpiących na choroby układu oddechowego,

– budowa domu z keramzytu jest znacznie szybsza niż wzniesienie budynku z materiałów tradycyjnych.

Keramzyt nie tylko na ściany!

W domach z keramzytu ceramiczne kruszywo chętne wykorzystywane jest również do innych zastosowań. Z powodzeniem sprawdzi się np. do ocieplenia podłogi, w drenażu służącym odwodnieniu terenu oraz w ogrodzie.

Domy z keramzytu – sprawdzone i uniwersalne

Zastanawiasz się, czy dom z keramzytu sprawdzi się w Twoim przypadku? Ta technologia budowlana z powodzeniem stosowana jest w Polsce już od lat osiemdziesiątych. Co więcej, chętnie korzystają z niej nie tylko mieszkańcy mroźnej Skandynawii, ale i obywatele upalnej Hiszpanii. Obecnie największą popularnością cieszy się Leca BLOK, czyli system budowania z keramzytowych pustaków i bloczków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE