Reklama

Domagają się usunięcia pozostałości po komunizmie

Opublikowano:
Autor:

Domagają się usunięcia pozostałości po komunizmie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz Stowarzyszenie KoLiber apelują do władz miasta o usunięcie w Kutnie pozostałości po ideologii komunistycznej. Pismo w tej sprawie organizacje wystosowały w minionym tygodniu do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Chojnackiego.Pozostałości po poprzednim systemie są na przykład przy ul. Wyszyńskiego 7. Chodzi o tablicę dedykowaną Malwinie i Wincentemu Wardom. Z kolei przy Jana Pawła II znajduje się obelisk upamiętniający stalinowską organizację Związek Walki Młodych.

- Apelujemy do władz samorządowych Kutna o podjęcie działań zmierzających do usunięcia z przestrzeni publicznej pozostałości komunistycznej ideologii. Będzie to wyraz szacunku dla wielu tysięcy Polaków, którzy walczyli o niepodległość Polski w latach 1918-1920 oraz 1939-1945 oraz hołd oddany patriotom polskim, którzy ponieśli śmierć w komunistycznych katowniach po II wojnie światowej - czytamy w piśmie.

Obie organizacją proponują przekazać tablice Muzeum Regionalnemu. Natomiast w miejsce tablicy ZWM umieścić tablicę upamiętniającą ofiary zbrodni Armii Czerwonej na terenie powiatu kutnowskiego w latach 1945-1946.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE