Reklama

Dożynki gminne w Krzyżanowie

Opublikowano:
Autor:

Dożynki gminne w Krzyżanowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Samorząd Gminy Krzyżanów zaprasza na Dożynki Gminne współorganizowane przez Gospodarzy Dożynek: mieszkańców sołectwa Ktery. Odbędą się one w niedzielę 8 września. Na gości czekać będzie wiele atrakcji, m.in. pieśni i przyśpiewki dożynkowe w wykonaniu Zespołów Śpiewaczych działających na terenie Gminy Krzyżanów, występ młodzieżowego zespołu wokalno-muzycznego „Tęcza” oraz koncert gwiazdy Święta Plonów 2019 – zespołu TOP GIRLS znanego z takich hitów jak: „ Mleczko”, „Jakbyś mnie zechciał” czy „Nie jestem taka”.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 przemarszem korowodu dożynkowego sprzed siedziby Urzędu Gminy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie podczas części obrzędowo-wieńcowej przygotowanej przez zespół „Młogoszyn” starostowie dożynek: Katarzyna Kotarska i Marcin Kamelak, przekażą Wójtowi Gminy Tomaszowi Jakubowskiemu tradycyjne symbole dożynkowe. Następnie odbędzie się msza święta w intencji rolników. Po nabożeństwie przewidziane są okolicznościowe przemówienia przedstawicieli władz szczebla samorządowego, wojewódzkiego i parlamentarzystów.

W części artystycznej wysłuchamy pieśni i przyśpiewek dożynkowych w wykonaniu rodzimych zespołów folklorystycznych: „Kaszewianek”, „Krzyżanówka”, „Młogoszyna”, „Rustowianek” i „Siemienic” oraz piosenek zespołu „Tęcza”. Od godz. 17.00, za sprawą zespołu TOP GIRLS, sceną plenerową przy GOKiS zawładną rytmy disco-polo. Całość zwieńczy zabawa taneczna z zespołem „Magnat”.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni, zamków czy też byka rodeo. Przez czas trwania imprezy czynne będą stoiska gastronomiczne. Na wszystkich przybyłych będzie czekać grochówka ufundowana przez samorząd Gminy Krzyżanów oraz regionalne smakołyki z „wiejskiego stołu” przygotowanego przez mieszkańców Kter. Będzie można spróbować m.in. wędlin oraz pysznych domowych wypieków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE