Reklama

Dożynki w gminie Krzyżanów

Opublikowano:
Autor:

Dożynki w gminie Krzyżanów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W niedzielę 9 września gmina Krzyżanów zaprasza na Dożynki Gminne współorganizowane przez mieszkańców sołectwa Pawłowice. Na gości czeka wiele atrakcji, wśród których znajduje się m.in. koncert Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Kalina”, zespołu wokalno-muzycznego „Tęcza”, pieśni i przyśpiewki dożynkowe w wykonaniu Zespołów Śpiewaczych działających na terenie Gminy Krzyżanów: „Kaszewianki”, „Krzyżanówek”, „Młogoszyn”, „Rustowianki”, „Siemienice”, koncert Gwiazdy Święta Plonów 2018 – zespołu Defis.

Część oficjalna uroczystości rozpocznie się o godz. 13.50 przemarszem korowodu dożynkowego sprzed siedziby Urzędu Gminy w Krzyżanowie do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie Gospodarzowi Gminy przekazane zostaną symbole dożynkowe. Około godz. 14.15 odbędzie się msza polowa, którą celebrować będzie ks. Piotr Gumołowski z parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Łękach Kościelnych. Po nabożeństwie przewidziane są okolicznościowe przemówienia władz Gminy Krzyżanów i zaproszonych gości. W ramach części artystycznej tegorocznego święta plonów wystąpią zespoły folklorystyczne działające przy GOKiS w Krzyżanowie.

Od godz. 17.00 za sprawą zespołu Defis sceną plenerową przy GOKiS zawładną rytmy disco-polo. Całość zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Magnat. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci min. dmuchanych zjeżdżalni, zamków czy też byka rodeo. Przez czas trwania imprezy czynne będą stoiska gastronomiczne, zaś mieszkańcy Pawłowic przygotują „wiejski stół” z tradycyjnymi smakołykami. Zapraszamy do udziału w Święcie Plonów i wspólnej zabawy w Krzyżanowie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE