Reklama

Droga od lat prosi się o remont - co na to powiat?

Opublikowano:
Autor:

Droga od lat prosi się o remont - co na to powiat? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drogi i ich ciągłe remonty to zmora włodarzy, ale i ogromna udręka dla mieszkańców. Tym razem na tapet wzięliśmy drogę prowadzącą z Łaniąt do Strzelec - głównie z powodu licznych zgłoszeń jej fatalnego stanu i bierności urzędników odpowiedzialnych za poprawę jej stanu.

Mieszkańcy wsi znajdujących się przy drodze tracą cierpliwość - dziura na dziurze, a do tego szerokość drogi pozostawia wiele do życzenia.

- W 2018 miała być wyremontowana. Niestety cała północ naszego województwa boryka się z drogowym problemem. Autobus szkolny ma problemy aby bezpiecznie przejechać, bo jest tak wąsko. Drogi zostały zniszczone przy budowie A1 i taki stan pozostał do dziś - mówi jeden z mieszkańców.

O odcinek ten zapytaliśmy zarządce drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Kutnie.

- W planie budżetu Powiatu Kutnowskiego na rok 2019, z uwagi na ograniczone możliwości finansowe tutejszej jednostki samorządu terytorialnego, nie przewidziano przebudowy lub modernizacji drogi powiatowej Nr 2133E st. kol. Strzelce Kujawskie — Strzelce — Oporów na odcinku od miejscowości Strzelce do miejscowości Łanięta. W/w odcinek drogi jest corocznie poddawany remontom cząstkowym oraz pracom interwencyjnym mającym na celu zabezpieczenie powstałych ubytków w nawierzchni jezdni - informuje Jacek Saramonowicz, dyrektor Wydziału Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu Kutnowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE