Reklama

Drogi do niepodległości w Kasprowiczu

Opublikowano:
Autor:

Drogi do niepodległości w Kasprowiczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek, 27 kwietnia w II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, zostanie rozegrany półfinał Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”. Zmagania będą przebiegały z podziałem na dwie rundy. W pierwszej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się w pisemnym teście wiedzy, następnie najlepszych dziesięciu zmierzy się w ustnym turnieju.

To już czwarta edycja historycznych zmagań, które mają charakter międzywojewódzki. Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu Historycznego są „Drogi do niepodległości”. Na etapie półfinałowym uczniowie zmierzą się z zagadnieniami związanymi z powstaniami.

W tym roku frekwencja jest rekordowa. Do rywalizacji zgłosiło się prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, z czego ok. 40 proc. stanowią mieszkańcy powiatu kutnowskiego.

Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz. 11:20, przewidywane zakończenie ok. godz. 12:30. Honorowym patronem jest Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poseł na Sejm RP oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE