Reklama

Reklama

Drugi etap „Walki o tron 1733”

Opublikowano: 27 listopada 2017 20:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sejm konwokacyjny będący drugim etapem larpa historycznego „Walka o tron 1733” realizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie i Fundację Budzenia Pasji z Krakowa odbył się w piątek, 24 listopada, w Kutnowskim Domu Kultury.

Reklama

Uczniowie podczas sejmu debatowali nad kształtem wolnej elekcji. Zdecydowali, że cudzoziemcy nie będą mogli walczyć o królewski tron, dysydentów dopuszczono do spawania urzędów ziemskich. Sejm wybrał posłów do kandydatów na króla oraz deputatów do sądu sejmowego.

Ostatnim etapem projektu będzie larp odtwarzający wolną elekcję. O wyborze nowego władcy zdecydują wyłonieni na sejmikach przedkonwokacyjnych posłowie oraz uczniowie, którzy zdobyli podczas pierwszego etapu największą liczbę punktów. III etap podsumowujący odbędzie się 8 grudnia o godz. 12.00 w sali tarasowej KDK.

Serdecznie zapraszamy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    gniew55

    Wg mnie to nie włożenie na siebie munduru powoduje, że zostaje się żołnierzem. Dlatego przeciwny jestem wszelkim inscenizacjom / za wyjątkiem teatralnych i filmowych /, które przedstawiają przebierańców jako uczestników bitew, wojen jako "bohaterów".