Drugie miejsce KS-u w miniturnieju

Wydarzenia W dniu dzisiejszym na stadionie przy ulicy Kościuszki obył się miniturniej piłkarski z udziałem czterech drużyn. Do rywalizacji przystąpiły zespoły Neru Poddębice, ŁKS I i II oraz podopieczni Sławomira Ryszkiewicza. Zmagania zakończyły się zwycięstwem łodzian, którzy w decydującym spotkaniu pokonali KS po rzutach karnych 3-2.

W pierwszym turniejowym spotkaniu beniaminek łódzkiej okręgówki KS Sand Bus zmierzył się z Nerem Poddębice. Po zaciętym meczu górą okazali się piłkarze z Kutna, którzy po bramce Walczaka w 42. minucie wygrali 1-0.

Jednocześnie na bocznym boisku rozgrywane było spotkanie dwóch drużyn ŁKS-u. Tym razem jednak o zwycięstwie zadecydować musiały rzuty karne, gdyż w regulaminowym czasie gry był remis 1-1. Jedenastki skuteczniej egzekwowali zawodnicy pierwszego zespołu ŁKS, którzy ostatecznie wygrali 5-4 i awansowali do finału imprezy.

W spotkaniu o trzecie miejsce stanęły na przeciw siebie drużyny, które przegrały swoje wcześniejsze spotkania czyli ŁKS II oraz Ner Poddębice. Lepsi w tym starciu okazali się zawodnicy łódzkiego zespołu, którzy ponownie po rzutach karnych pokonali poddębiczan 3-2.

W finale spotkały się ze sobą zespół gospodarzy oraz ŁKS I. Początek 45 minutowej rywalizacji należał do gości, którzy już w trzeciej minucie, po bramce Serwacińskiego mogli się cieszyć z prowadzenia. Piłkarze KS-u doprowadzili do remisu już siedem minut później, kiedy w polu karnym faulowany był Kamil Zagajewski, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mariusz Jakubowski. Pomimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka, więc o turniejowym triumfie po raz kolejny zadecydować musiały rzuty karne.

Strzały "z wapna" pewniej wykonywali goście, którzy trzykrotnie pokonali Wojtczaka. Mniej szczęścia mieli Łuczak, Kierus oraz Zagajewski, którzy nie wykorzystali swoich prób. Ostatecznie triumf w miniturnieju padł łupem ŁKS-u I, który w pokonanym polu pozostawił kutnowski KS, ŁKS II i Ner Poddębice.