Reklama

Drugie podejście do budowy nowego domu dziecka. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Opublikowano:
Autor:

Drugie podejście do budowy nowego domu dziecka. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Problemy z przetargami stają się coraz bardziej uciążliwe. Tym razem padło na zaprojektowanie i budowę placówki opiekuńczo-wychowawczej, która ma powstać przy ul. Oporowskiej. Pierwszy przetarg, który został ogłoszony w lutym zakończył się fiaskiem - złożono zaledwie jedną ofertę, którą odrzucono. Wczoraj ogłoszono kolejne zamówienie. Czy tym razem się uda?

Środki, jakie na ten cel zamierzał przeznaczyć powiat to nieco ponad 834 tys. zł. Jedyna oferta, która wpłynęła w postępowaniu opiewała na kwotę blisko 1,6 mln zł, a więc prawie dwukrotnie więcej. Oferta ta została więc odrzucona. W drugim przetargu propozycje można składać do 4 maja.

Nowy POW ma powstać na terenie Domu Pomocy Społecznej. Warunki funkcjonowania placówki będą zbliżone do domowych.

- Zaplanowane działania przyczynią się bezpośrednio do poprawy jakości życia podopiecznych nowo powstałej placówki zgodnie z nową ustawą. Zgodnie z regulaminem organizacyjnym w Placówce będą przebywać dzieci od 10 roku życia (dzieci w wieku poniżej 10 lat umieszczone będą w wyjątkowych przypadkach np. dzieci, których starsze rodzeństwo zostało umieszczone w Placówce) - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje, a jego powierzchnia to ok. 350 m2 powierzchni użytkowej. Placówka ma dysponować 14 miejscami dla wychowanków (w tym 1 pokojem dwuosobowym dla osób niepełnosprawnych). Dzieci będą realizowały obowiązek szkolny w szkole podstawowej oraz szkole ponadgimnazjalnej w Kutnie. Placówka ma zapewniać dzieciom całodobową opiekę oraz wychowanie, zaspokajać ich niezbędne potrzeby bytowe, rozwojowe, emocjonalne, religijne oraz społeczne.

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, które ma zostać przedstawione zamawiającemu do akceptacji w ciągu 5 miesięcy od momentu podpisania umowy oraz wybudowanie obiektu, którego termin zakończenia nie może być dłuższy niż do 30.08.2019 roku.

Przedmiot zamówienia współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej na podstawie wniosku o dofinansowanie projektu „Budowa POW w Kutnie, ul. Oporowska 27”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE